Porażające odkrycie w sortowni odpadów. Nie żyje noworodek, ciało przyjechało ze śmieciami

Autor Julian Bakuła - 13 Czerwca 2020
dziecko w sortowniŹródło: Pixabay

W grudniu 2019 dokonano makabrycznego odkrycia w sortowni odpadów w Płońsku. Razem z kolejną porcją śmieci dostarczono tam także zwłoki noworodka. Wciąż nie jest znana tożsamość matki dziecka. Policja szuka świadków i gwarantuje anonimowość. W piątek (12.06) prokuratura poinformowała, że zmieniła kwalifikację czynu na zabójstwo.

Martwe dziecko wśród śmieci

16 grudnia 2019 roku pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Płońsku znaleźli w sortowni odpadów zwłoki 30-tygodniowego noworodka. Zwłoki musiały znajdować się w jednym z 15 kontenerów z odpadami, które dostarczono do sortowni. Prokuratura podjęła wtedy śledztwo. Pogrzeb dziecka odbył się w marcu na cmentarzu w Szerominku pod Płońskiem dzięki wsparciu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Tymczasem Urząd Stanu Cywilnego nadał dziecku imię i nazwisko oraz sporządził akt jego urodzenia i akt zgonu. Matka dziecka nie została dotąd ustalona. Najnowsze ustalenia śledczych rzucają jednak nowe światło na tę sprawę.

Mężczyzna wyszedł z domu na spacer. Już do niego nie wróci. TragediaMężczyzna wyszedł z domu na spacer. Już do niego nie wróci. TragediaCzytaj dalej

Zabójstwo dziecka

Gdy w styczniu prokuratura rejonowa w Płońsku relacjonowała śledztwo, można było się dowiedzieć, że za przyczynę śmierci dziecka uznano urazy głowy, powstałe prawdopodobnie w sortowni odpadów. Teraz jednak - po zleceniu biegłym dodatkowych badań biologicznych, toksykologicznych i daktyloskopijnych - prokuratura dochodzi do wniosku, że obrażenia powstały jeszcze przed porzuceniem dziecka. Ustalono także, że dziecko zostało wrzucone do kontenera już w Płońsku, a więc nie dotarło tam z którejś z okolicznych miejscowości, z których zwozi się odpady. Noworodek miał urodzić się żywy, a po urodzeniu żyć około pół godziny.

Dzisiaj grzeje:
1. Wybory 2020. Uwaga, niedługo mija ważny termin dla wszystkich Polaków
2. Już dziś w Biedronce za 1 złoty zyskasz o wiele więcej. Sieć przygotowuje się na szturm klientów

Policja szuka świadków

Śledztwo w tej sprawie wciąż trwa. Policja apeluje do osób, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości matki dziecka oraz okoliczności jego śmierci, o przekazanie stosownych informacji. Informatorom gwarantuje się anonimowość. Prokuratura zmieniła z kolei kwalifikację czynu na zabójstwo, sprawcy grozi więc kara więzienia w wysokości od 8-10 lat po nawet 25 lat lub w skrajnym przypadku - dożywocie.

Napad na jubilera w galerii handlowej. Policja zarządziła obławęNapad na jubilera w galerii handlowej. Policja zarządziła obławęCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagła, gigantyczna awantura w programie na żywo, prowadząca nie wytrzymała. Aż trudno uwierzyć
  2. Ujawniono zarobki piłkarzy na Instagramie. Nie możemy uwierzyć w miejsce Roberta Lewandowskiego
  3. Wybory 2020. Uwaga, niedługo mija ważny termin dla wszystkich Polaków
  4. Zarzuty po ogromnej tragedii. Matka osierociła trójkę dzieci
  5. Nieszczęśliwy wypadek. Kobieta wypadła z okna
  6. Jolanta Kwaśniewska skrywała prawdę przez 15 lat. Właśnie wszystko ujawniono, wielu nie mało pojęcia
Największa tragedia od dawna. Zginęła żona i 2 córki, Paweł właśnie o wszystkim poinformował na antenie TVNNajwiększa tragedia od dawna. Zginęła żona i 2 córki, Paweł właśnie o wszystkim poinformował na antenie TVNCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News