Roczna dziewczynka dusiła się na oczach matki. Kobieta wybiegła błagać o pomoc

Autor Alicja Guz - 10 Czerwca 2020
śmigłowiec LPRŹródło: LPR

Do zdarzenia doszło niedzielę 7 czerwca w miejscowości Gutków. Na drogę wybiegła roztrzęsiona kobieta. Prosiła o pomoc, ponieważ roczna dziewczynka dusiła się, dostała drgawek i traciła przytomność. Pierwszej pomocy przedmedycznej dziecku udzielili funkcjonariusz policji w Sońsku oraz żołnierz WOT, którzy w okolicy realizowali czynności służbowe.

Kobieta wołała o pomoc dla dziecka

W niedzielę 7 czerwca w miejscowości Gutków st. sierż. Marcin Demkowski z policji w Sońsku i żołnierz WOT Stanisław Petrykowski realizowali czynności służbowe. - W pewnej chwili na drogę wybiegła roztrzęsiona kobieta prosząc o pomoc, ponieważ, jak relacjonowała, roczna dziewczynka dusi się, dostała drgawek. Dziecko wręcz traciło przytomność - informuje podkom. Ewa Brzezińska z Komendy Wojewódzkiej Policji.

Dzisiaj grzeje:
1. 20 linii tramwajowych pojedzie szybciej. Będą zmiany w sygnalizacjach na skrzyżowaniach
2. Już jutro Lidl będzie rozdawał złoty trunek za darmo. Tylko pod jednym warunkiem

Dziecko traciło przytomność

Z pomocą ruszyli st. sierż. Marcin Demkowski z policji w Sońsku i żołnierz WOT Stanisław Petrykowski. - Dziecko miało wyraźne problemy z oddychaniem, traciło przytomność i nie reagowało na bodźce zewnętrzne. Jednak mundurowi zachowali zimną krew i ta dramatyczna akcja zakończyła się szczęśliwie - tłumaczy policjantka.

Uratowali dziecko

Dzięki szybkiej reakcji mundurowych i profesjonalnie przeprowadzonej akcji ratowniczej dziecko zaczęło samodzielnie oddychać i odzyskiwać przytomność. - Policjant i żołnierz monitorowali stan dziecka do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia ratunkowego - poinformowała podkom. Ewa Brzezińska. - Na miejscu lekarz podjął decyzję o przewiezieniu dziewczynki do szpitala w Ciechanowie - dodała.

Bank Światowy przekazał niepokojące informacje. Ostrzeżenia płyną z każdej stronyBank Światowy przekazał niepokojące informacje. Ostrzeżenia płyną z każdej stronyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Macie konto w PKO BP, czy Santanderze? Banki wydają ostrzeżenia, pieniądze znikają z kont a oszuści są coraz bardziej przebiegli
  2. Tajemnica Adama Małysza po latach wyszła na jaw. Wszystko zdradziła jego żona, fani poznali prawdę (FOTO)
  3. Tragiczne informacje TVN. Straszna śmierć, osierociła trójkę dzieci
  4. Koronawirus w kolejnym szpitalu. Oddział zamknięty, przyjęcia wstrzymane
  5. Zaskakująca treść na stronie prezydenta. Błyskawiczna reakcja i odwet
  6. Nie zobaczymy Kingi Rusin w uwielbianym programie TVN. Podano smutny powód, widzowie zaleją się łzami
Warszawa zablokowała miliony na wydatki. Transport, remonty i edukacja bez 345 mlnWarszawa zablokowała miliony na wydatki. Transport, remonty i edukacja bez 345 mlnCzytaj dalej

Następny artykuł