Wielka akcja, dotyczy dzieci. Będą kontrole

Autor Aleksandra Olbryt - 28 Sierpnia 2020
straż miejskaŹródło: Straż Miejska Warszawa

Dzieci już za chwilę wrócą do szkół. Policja i straż miejska są więc w pełnej gotowości, by zapewnić maluchom bezpieczeństwo. Przed powrotem uczniów do szkół straż miejska kontroluje otoczenia placówek pod kątem bezpieczeństwa. Stołeczna policja uruchomiła specjalne numery. Możemy na nie dzwonić w celu zgłaszania nieprawidłowości dotyczących oznakowania drogowego w okolicach szkół.

Dzieci wracają do szkół. Czy służby są na to gotowe?

Dzieci pójdą do szkół we wtorek 1 września. W dniach od 1 do 4 września Wydział Ruchu Drogowego stołecznej policji udostępnia specjalne numery, pod którymi można zgłosić nieprawidłowości w oznakowaniu drogowym w okolicach placówek. Numery to 47 723-72-99 (8-15) oraz 47 723-77-55 (15-8). Celem akcji jest wyeliminowanie zagrożeń i zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom.

Dzisiaj grzeje:
1. Niespodziewana decyzja Kościoła, trzeba się dostosować. Obejmie także księży
2. Gwiazdowski z ZUS ostro o 13. i 14. emeryturze: to polityczna nieodpowiedzialność. Wymienia też inne absurdy

Straż miejska sprawdzi zabezpieczenia

Strażnicy miejscy sprawdzą natomiast czytelność i prawidłowość oznakowania drogowego, szczególnie w okolicach przejść dla pieszych. Skontrolują też stan barier ochronnych uniemożliwiających dzieciom wtargnięcie na jezdnię oraz stan nawierzchni chodników. - W każdym przypadku, kiedy stwierdzamy nieprawidłowości, powiadamiamy zarządcę terenu, aby jak najszybciej je usunął – powiedział Andrzej Furmańczyk, kierownik Referatu Szkolnego VII Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Dodał, że kolejnym krokiem działań strażników jest weryfikacja, czy doprowadzono do usunięcia usterek przez osoby do tego zobowiązane.

Ważne są szczegóły

Funkcjonariusze zwracają uwagę na wszystkie aspekty, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo uczniów. Najczęściej konieczne jest odnowienie znaków poziomych na przejściach dla pieszych. Znaki te ulegają zatarciu z powodu warunków atmosferycznych oraz intensywnej eksploatacji. Wówczas konieczne jest jak najszybsze odświeżenie i odmalowanie oznakowania. Czasami należy odsłonić znaki zasłonięte przez gałęzie drzew. Strażnicy miejscy kontrolują także tereny bezpośrednio przylegające do szkół, na których znajdują się boiska i place zabaw.

Strażnicy pomogą przejść przez ulicę

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego funkcjonariusze Straży Miejskiej będą pomagać uczniom bezpiecznie dotrzeć do szkoły. Pomogą maluchom w przechodzeniu przez najbardziej uczęszczane i zagrożone wypadkami przejścia dla pieszych i będą czuwali nad ogólnym bezpieczeństwem dzieci.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVP popełniło kluczowy błąd? Poszło o "Pytanie na śniadanie", niespodziewana afera
  2. Straszna śmierć Daniela i jego braciszka. Rodzice myśleli, że bawią się w pokoju
  3. Klamka zapadła, Rafał Trzaskowski podjął decyzję. Zapowiedział ważny ruch
  4. Niewiarygodna prawda o Krystynie Pawłowicz wyszła na jaw. Niejeden smalił do niej cholewki
  5. Przykre wiadomości z Mazowsza, jest źle. Strefa czerwona i żółta w województwie
  6. Poseł niezadowolony z braku podwyżek. Twierdzi, że za 7 tys. złotych nie da się przeżyć w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News