Sanepid właśnie podjął decyzję w sprawie dzieci w szkołach. Będą uczyły się w przyłbicach

Autor - 19 Sierpnia 2020
Dzieci będą w przyłbicachŹródło: Pixabay

Dzieci będą musiały nosić przyłbice. Tak wskazują wytyczne podkarpackiego inspektora sanitarnego. W tym regionie uczniowie będą musieli zarywać usta i twarz przyłbicami podczas zajęć w szkole. Według wytycznych lekcje wychowanie fizycznego mają odbywać się wyłącznie na świeżym powietrzu. Czy na Mazowszu uczniowie również powinni zasłaniać usta i nos przyłbicą?

Dzieci będą w przyłbicach

Dzieci zakryją twarze przyłbicami. Jest to decyzja, o której poinformowali na konferencji prasowej: Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Adam Sidor oraz Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch. - Już teraz należy myśleć kompleksowo, całościowo we wszystkich możliwych wariantach zdarzeń, co do nowego roku szkolnego. To, co najważniejsze to to, że rozpoczynamy rok szkolny w tym modelu, który najbardziej znamy, który jest oczekiwany, czyli w modelu tradycyjnym, stacjonarnym - przekazała Małgorzata Rauch. Kuratorka dodała, że dyrektorzy szkół po konsultacji z sanepidem będą mogli podjąć decyzję, czy zajęcia będą prowadzone w formie zdalnej, czy hybrydowej.

Dzisiaj grzeje:
1. To koniec, kultowy sklep znika z centrum Warszawy. Jest oficjalna decyzja
2. Kierowcy mają się czego obawiać, wraca mandat za brak maseczki w aucie. Bardzo łatwo możesz go dostać

Zasady przebywania dzieci w szkołach

Adam Sidor podkreślił, że rekomendowane jest, aby dyrektorzy szkół wyposażyli, każdego z uczniów w przyłbicę. Inspektor zalecił także prowadzenie zajęć wychowania fizycznego na świeżym powietrzu. Co ciekawe mają się one odbywać bez względu na warunki atmosferyczne. - Każdy dyrektor ma stworzyć warunki do bezpiecznej nauki. I na trzech konferencjach z dyrektorami placówek z regionu mówiłem o moich rekomendacjach i nie słyszałem żadnego głosu sprzeciwu. Żaden dyrektor nie mówił, że będzie z tymi rekomendacjami jakiś problem - powiedział Sidor.

Dzieci otrzymają przyłbice od szkoły

Przyłbice mają zapewnić dzieciom dyrektorzy szkół. Jak przekazał Sidor, część dyrektorów już zaopatrzyła się w odpowiedni sprzęt. Szef regionalnego sanepidu powiedział również, że przyłbice mogą zakupić także rodzice lub zrobić je własnoręcznie. W przypadku braku środków na zakup przyłbic władze szkoły powinny zgłosić się do samorządów o dofinansowanie. Czy takie rozwiązanie rekomendować będą również pozostałe WSSE na terenie Polski? Na razie nie podjęto jednoznacznych decyzji w tej sprawie.

Panika na autostradzie, ludzie uciekali. Ogromny chaos, jest wielu rannych. Porażające doniesienia z BerlinaPanika na autostradzie, ludzie uciekali. Ogromny chaos, jest wielu rannych. Porażające doniesienia z BerlinaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Były dziennikarz TVP usłyszał straszne zarzuty. Najnowsze doniesienia wstrząsnęły opinią publiczną
  2. Mandat za brak maseczki w samochodzie powraca. Grozi nawet jeśli jedziesz z bliskimi
  3. Krzysztof Penderecki zmarł w marcu, nadal nie został pochowany. Powód wielu może zaskoczyć
  4. Ogromny problem dla warszawiaków. Niepokojąca sytuacja w stolicy, może być źle
  5. Od września bardzo duże zmiany w Polsce. Przed chwilą ujawniono co ministerstwo chce zmienić w związku z koronawirusem
  6. Brat cioteczny potwierdził. Sytuacja trwa już od dawna, chodzi o zdrowie Kaczyńskiego
Piotr jechał metrem, nikt nie spodziewał się, co nosił w portfelu. Prawda okazała się niewiarygodnaPiotr jechał metrem, nikt nie spodziewał się, co nosił w portfelu. Prawda okazała się niewiarygodnaCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News