Drogowcy przebudują niebezpieczne skrzyżowanie. Będą utrudnienia na Ochocie

Autor Mateusz Dolak - 27 Lutego 2020
Niebezpieczne skrzyżowanie Źródło: UM Warszawa

Drogowcy wzięli się za przebudowę skrzyżowania ulic: Grójeckiej, Harfowej i Racławickiej na Ochocie. Miejsce uznane jest za szczególnie niebezpieczne, bo dochodzi tu do wielu wypadków.

Utrudnienia na Racławickiej

Prace rozpoczęły się od zamknięcia dla ruchu Racławickiej pomiędzy Grójecką a Sierpińskiego. Wlot ulicy zostanie poszerzony, a pod jezdnią zostanie wymieniona instalacja kanalizacyjna. Podczas prac niemożliwy będzie skręt w prawo i lewo z Grójeckiej w Racławicką, a także wyjazd z Racławickiej. Kierowcy, którzy chcą wyjechać w Grójecką, muszą wybrać objazd przez ulice Sierpińskiego i Korotyńskiego.

Utrudnienia na ul. Racławickiej

Niebezpieczne skrzyżowanie

Na skrzyżowaniu nie było sygnalizacji świetlnej. Piesi musieli przechodzić przez trzypasmową ruchliwą ulicę, a kierowcy skrecający w lewo z Grójeckiej w Racławicką musieli uważać na trwamwaje. Dochodziło do wielu niebezpiecznych wypadków, o których alarmowały media i miejscy aktywiści. Miasto przekładało przebudowę skrzyżowania od 2017 roku. Dwa lata później umieszczono ją na liście planowanych inwestycji, ale prace zaczęły się dopiero w lutym 2020 roku. Drogowcy całkowicie zmienią to skrzyżowanie. Przebudowane zostaną jedznie, przejazd przez torowisko, powstaną obustronne chodniki, ścieżka rowerowa oraz sygnalizacja świetlna. Przy okazji zamontowane zostanie nowe oświetlenie.

Przebudowa Grójeckiej

Do października

Kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami. Prace z ul. Racławickiej zaczęły się w czwartek 27 lutego, a w przyszłości przeniosą się na ul. Grójecką. Drogowcy poinformują o kolejnych zmianach w organizacji ruchu po przebudowie Racławickiej. Zakończenie prac na skrzyżowaniu ma nastąpić w październiku. Koszt prac to 11 mln zł.

Tutaj badają koronawirusa w Polsce. Wyjątkowe zdjęcia laboratorium PZH od środkaTutaj badają koronawirusa w Polsce. Wyjątkowe zdjęcia laboratorium PZH od środkaCzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to nowy portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śnieżyca w Warszawie. Pogoda diametralnie się zmieni
  2. Zadymienie w metrze. W pociągu zepsuły się hamulce. Są ogromne utrudnienia
  3. Pożar w przedszkolu na Woli. Ewakuowano 90 osób
  4. Będą utrudnienia w kursowaniu metra. W marcu zamkną ważną stację
  5. Znana aktorka miała kolizję w Warszawie. Dostała mandat i punkty karne
  6. Zwłoki w Otwocku. Martwy mężczyzna leżał przed przychodnią
Żałoba w Policji: wrzątek zalał kojec. Przejmujące zdjęcia poległych psówŻałoba w Policji: wrzątek zalał kojec. Przejmujące zdjęcia poległych psówCzytaj dalej

Następny artykuł