Donald Tusk poddał się kwarantannie. Czeka na wyniki badań - informują zagraniczne media

Autor Julian Bakuła - 29 Października 2020
Donald TuskŹródło: Twitter / European People's Party

Zgodnie z doniesieniami członków Europejskiej Partii Ludowej, której od grudnia ubiegłego roku przewodzi Donald Tusk, były premier RP poddał się kwarantannie po tym, jak zaobserwował u siebie symptomy COVID-19. Aktualnie czeka na wyniki badań, które pozwolą stwierdzić, czy faktycznie jest zakażony koronawirusem.

Samochód Krystyny Pawłowicz zderzył się z tramwajemSamochód Krystyny Pawłowicz zderzył się z tramwajemCzytaj dalej

Donald Tusk na kwarantannie

Jak podaje portal politico.eu, według doniesień jednego z członków Europejskiej Partii Ludowej, na której czele od grudnia 2019 roku stoi Donald Tusk, były premier RP przebywa w samoizolacji, odkąd zaobserwował u siebie objawy COVID-19. Tusk przeszedł test na koronawirusa i aktualnie oczekuje na wyniki, które pozwolą ustalić, czy faktycznie jest zakażony.

Jeszcze niedawno przewodził obradom

Jak podaje politico.eu, jeszcze 15 października Donald Tusk przewodził obradom premierów rządów i przywódców ugrupowań politycznych zrzeszonych w ramach Europejskiej Partii Ludowej. Obrady poprzedzały szczyt Rady Europejskiej, który odbył się w dniach 15-16 października w Brukseli. Podczas szczytu dyskutowano - jak dowiadujemy się ze strony Rady - m.in. o "sytuacji epidemiologicznej, relacjach z Wielką Brytanią, zmianie klimatu oraz o sprawach zagranicznych, a zwłaszcza stosunkach z Afryką".

Dzisiaj grzeje:
1. Samochód Krystyny Pawłowicz zderzył się z tramwajem
2. Najman dostał cynk o niszczeniu Jasnej Góry. Pojechał i i się wściekł, zareagował natychmiast. Chciał bronić słynnego sanktuarium
3.Jest ostateczna decyzja w sprawie 1 listopada. Archidiecezja właśnie potwierdziła

Cała Warszawa protestuje. Kobiety, taksówkarze i rolnicy. Odpalili race, chcą zablokować SejmCała Warszawa protestuje. Kobiety, taksówkarze i rolnicy. Odpalili race, chcą zablokować SejmCzytaj dalej

Donald Tusk nie przestał obserwować polskiej polityki

Donald Tusk, przez lata stojący na czele Platformy Obywatelskiej, był w latach 2007-2014 premierem RP. Po odejściu z polskiej polityki był w latach 2014-2019 prezydentem Rady Europejskiej, po czym od 2019 objął stery Europejskiej Partii Ludowej. Mimo że nie bierze aktualnie aktywnego udziału w polskiej polityce, Donald Tusk nie przestał obserwować i komentować panującej w kraju sytuacji. W ostatnią niedzielę wypowiedział się na Twitterze na temat protestów po orzeczeniu TK w sprawie aborcji.

Co Donald Tusk sądzi o protestach?

- Nikt nie był w pełni zadowolony z kompromisu. Taka jego natura. Jego jedyną zaletą było to, że chronił Polaków przed aborcyjną wojną domową. Zniszczyli go celowo i bezpowrotnie. Bo wojna domowa to ich żywioł. Ale przegrają ją. Już przegrali - czytamy we wpisie umieszczony przez byłego premiera RP na Twitterze. - Polska jest najgorzej przygotowanym państwem do jesiennej fali epidemii w całej Unii. Gdy inni szykowali się na wojnę z wirusem, wy - na wojnę z narodem. Wycofajcie się z niej, zanim dojdzie do tragedii. Ludziom pozostał krzyk, decyzje należą do was - dodał Tusk.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Jest ostateczna decyzja w sprawie 1 listopada. Archidiecezja właśnie potwierdziłaJest ostateczna decyzja w sprawie 1 listopada. Archidiecezja właśnie potwierdziłaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. NFZ wysyła listy. Albo wszyscy szybko podpiszą dokumenty, albo czeka nas dramatyczna sytuacja
  2. Kradł na niespotykaną skalę. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku
  3. Rozwścieczeni rolnicy ruszyli na Warszawę. Blokują ronda, centrum jest zablokowane
  4. Cała Warszawa protestuje. Kobiety, taksówkarze i rolnicy. Odpalili race, chcą zablokować Sejm
  5. Rafał Trzaskowski podjął pilną decyzję. Tramwaje i autobusy w Warszawie będą oflagowane
  6. Będą przymusowe szczepienia, a ustawa została wprowadzona “po cichu”? Odpowiadamy
  7. TVP podaje pilne wiadomości w sprawie Pucharu Świata w Wiśle. Polscy kibice zmartwieni, zawody mogą być odwołane

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News