Polakom zostały już ostatnie dni na ważną czynność. Za jej pominięcie grozi ogromna kara finansowa

Autor Alicja Guz - 29 Maja 2020
rozliczenie podatkuŹródło: Pixabay

W związku z pandemią koronariwrusa rozliczenie z Urzędem Skarbowym za rok 2019 możliwe jest w wydłużonym terminie. Mija on w poniedziałek 1 czerwca. Osoby, które rozliczają się za pomocą portalu Twój e-PIT, nie muszą się martwić. Wszystkie deklaracje PIT-36 i PIT-37 zostały rozliczone automatycznie na koniec kwietnia.

Dłuższy czas rozliczenia

W związku z panującą w Polsce epidemią koronawirusa, termin składania deklaracji podatkowych uległ zmianie. Co roku kończył się on 30 kwietnia. W tym roku czas ten wydłużono do końca maja, a z racji tego, że 31 maja wypada w niedzielę, podatek można rozliczać do 1 czerwca. Co ważne, jak czytamy na stronie e-pity.pl: "Podatek opłacony 2 czerwca spowoduje naliczenie odsetek za cały okres, czyli od 30 kwietnia, a nie od 1 czerwca oraz naliczona może być kara za opóźnienie w zapłacie podatku".

Dzisiaj grzeje: 1. Kolejny martwy przepis w Warszawie. Kierowcy nie przestrzegają ograniczenia na Trasie Łazienkowskiej

2. Lepiej napełnij swój bak. Tankowanie już za parę dni będzie drastycznie droższe

Automatyczne rozliczenie PIT

Mimo zmiany terminu składania deklaracji, nie zmienił się automatyczny system rozliczenia na formularzach PIT-36 i PIT-37. W związku z tym wszystkie deklaracje podatkowe PIT-36 i PIT-37 zostały już automatycznie rozliczone przez Urząd Skarbowy na koniec kwietnia. Do końca maja można jednak złożyć korektę zeznania, nie narażając się przy tym na żadne konsekwencje.

Dwa nowe ogniska koronawirusa w Warszawie. Nagły wzrost zakażeń w stolicyDwa nowe ogniska koronawirusa w Warszawie. Nagły wzrost zakażeń w stolicyCzytaj dalej

Kto skorzystał na wydłużeniu terminu rozliczeń?

Z wydłużenia czasu na rozliczenie z Urzędem Skarbowym skorzystały więc i nadal mogą skorzystać osoby, których formularze nie są rozliczane automatycznie przez system. Tymi formularzami są PIT-38 i PIT-39 oraz PIT-OP.

Kiedy można spodziewać się zwrotu podatku?

W przypadku dokonania rozliczenia przez portal Twój e-PIT Urząd Skarbowy ma 45 dni na dokonanie zwrotu podatku, licząc od momentu złożenia deklaracji przez internet. W przypadku składania deklaracji papierowych okres ten wydłuża się do trzech miesięcy.

Dlaczego zdejmujemy maseczki właśnie teraz? Szumowski tłumaczy się z decyzjiDlaczego zdejmujemy maseczki właśnie teraz? Szumowski tłumaczy się z decyzjiCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info. | wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Powiedział żonie, że ją zdradza, bo jest za gruba. Zemściła się w najlepszy możliwy sposób, mąż zapamięta nauczkę do końca życia
  2. Hertha Berlin - Augsburg. Zwycięstwo drużyny Krzysztofa Piątka. Polak z piękną bramką (WIDEO)
  3. Wysoka wygrana lotto w Warszawie. Wiemy gdzie padła
  4. Dwie policyjne załogi w akcji. Nie zdążyli nawet zabrać "fantów"
  5. Chciał przegonić ptaki. Ukrzyżował żurawia na polu
  6. Warszawa. Ruszył kolejny Strajk Przedsiębiorców. Co tam się dzieje?
Nietrzeźwy jechał traktorem. Zatrzymał się na środku drogi, żeby porozmawiaćNietrzeźwy jechał traktorem. Zatrzymał się na środku drogi, żeby porozmawiaćCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News