Dlaczego biją dzwony w Warszawie 25.03.2020? Co się dzieje? Znamy odpowiedź!

Autor Mateusz Dolak - 25 Marca 2020
DzwonyŹródło: Pixabay

Dlaczego biją dzwony w Warszawie? - to pytanie zadają sobie warszawiacy, którzy punktualnie o godzinie 12 usłyszeli bicie dzwonów w całym mieście. Co się stało? Znamy odpowiedź na to pytanie. Dzwony zostały uruchomione w związku z ogólnoświatową modlitwą za powstrzymanie pandemii koronawirusa oraz w intencji chorych i ofiar śmiertelnego wirusa.

Dlaczego biją dzwony w Warszawie?

Punktualnie o godzinie 12 w środę, 25 marca w całej Archidiecezji Warszawskiej uruchomione zostały dzwony przy kościołach. To dlatego w myślach wielu warszawiaków pojawiło się pytanie: dlaczego biją dzwony? Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta. Papież Franciszek zaapelował, aby 25 marca w południe wszyscya chrześcijanie modlili się słowmi Modlitwy Pańskiej. Do prośby dołączył się kardynał Kazimierz Nycz, który poprosił o odmówienie modlitwy "Ojcze Nasz" oraz "Anioł Pański". Polecił też, by 25.03.2020 w południe w kościołach na terenie archidiecezji warszawskiej uruchomić dzwony.

Pogrzeb księdza Piotra Pawlukiewicza na żywo. Transmisja onlinePogrzeb księdza Piotra Pawlukiewicza na żywo. Transmisja onlineCzytaj dalej

- Nawiązując do prośby Ojca Świętego Franciszka serdecznie proszę, aby w środę 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godzinie 12.00, we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce, biskupi oraz kapłani odmówili Anioł Pański, modlitwę Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych - zaapelował Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Specjalna modlitwa o ustanie pandemii

Jednocześnie poproszono o odmówienie specjalnej modlitwy o ustanie pandemii śmiercionośnego koronawirusa oraz o opiekę nad personelem medycznym, chorymi i zmarłymi. Jej treść znajduje się poniżej:

"Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen. Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!”

To dlatego punktualnie o 12 w Warszawie zabrzmiały dzwony.

Następny artykuł