Rusza niezwykła akcja, rozdają darmowe dostępy.Wspaniałe wieści dla fanów książek.

Autor Julian Bakuła - 3 Listopada 2020
Przez cały listopad trwa akcja Czytaj PLŹródło: Czytaj PL

Przez cały listopad trwać będzie akcja Czytaj PL mająca na celu promowanie czytelnictwa wśród Polaków w kraju i za granicą. W ramach akcji można uzyskać darmowy dostęp do 12 e-booków i 10 audiobooków w aplikacji Woblink do końca miesiąca. Zestaw udostępnionych książek jest na tyle szeroki, że każdy powinien znaleźć wśród nich co interesującego.

Ministerstwo edukacji wydało niespodziewany komunikat. Chodzi o protesty, będą konsekwencjeMinisterstwo edukacji wydało niespodziewany komunikat. Chodzi o protesty, będą konsekwencjeCzytaj dalej

E-booki i audiobooki za darmo dzięki Czytaj PL

Wraz z początkiem listopada rozpoczęła się kolejna edycja kampanii społecznej Czytaj PL mającej na celu promowanie czytelnictwa wśród Polaków. W ramach akcji przez cały miesiąc każdy może uzyskać darmowy dostęp do szeregu nowości książkowych poprzez aplikację Woblink.

Wśród 12 udostępnionych za darmo e-booków i 10 audiobooków znajdziemy niedawno wydane książki popularnych autorów od fantastyki po reportaż. "Czytaj PL to najlepsza literatura piękna, kryminały, reportaż, książka historyczna, powieść młodzieżowa i poradnik. To tytuły cenionych autorów, wśród których nie zabrakło laureatów najbardziej prestiżowych laurów" - podają organizatorzy.

Jakie tytuły znajdziemy na Czytaj PL?

Przeważająca część książek oferowanych poprzez aplikację Woblink w ramach akcji Czytaj PL to dzieła polskich autorów, pojawiły się jednak także akcenty zagraniczne. W puli nieodpłatnie dostępnych przez cały listopad książek odnajdziemy rozchwytywane tytuły i bestsellery, jak również książki laureatów prestiżowych nagród literackich.

Oto pełna lista książek dostępnych jako e-booki oraz audiobooki w ramach akcji Czytaj PL:

1. Jakub Ćwiek „Topiel” (Wydawnictwo Marginesy)
2. Wojtek Drewniak „Historia bez cenzury 5. I straszno, i śmieszno – PRL” (Wydawnictwo Znak)
3. Paulina Hendel „Strażnik” (We Need YA)
4. Mikołaj Łoziński „Stramer” (Wydawnictwo Literackie)
5. Karolina Macios „Czarne morze” (Wielka Litera)
6. Andri Snær Magnason „O czasie i wodzie” (Karakter)
7. Jakub Małecki „Horyzont” (Wydawnictwo SQN)
8. Robert Małecki „Zadra” (Czwarta Strona)
9. Remigiusz Mróz „Głosy z zaświatów” (Wydawnictwo Filia)
10. Dominika Słowik „Zimowla” (Wydawnictwo Znak)
11. Stefanie Stahl „Kochaj najlepiej jak potrafisz” (Wydawnictwo Otwarte)
12. Mariusz Szczygieł „Nie ma” (wydawnictwo Dowody na Istnienie)

Dzisiaj grzeje:
1.Decyzja może zapaść jeszcze dziś. Jasnowidz Jackowski nie ma wątpliwości, porażająca wizja
2. Ryanair przekazał bardzo złe wieści. Dramatyczna sytuacja przewoźnika nie pozostawia żadnych złudzeń
3. Ministerstwo edukacji wydało niespodziewany komunikat. Chodzi o protesty, będą konsekwencje

Trzy osoby nie żyją, dwie spłonęły. Tragiczny wypadek na obwodnicy dla TiRów, droga zablokowanaTrzy osoby nie żyją, dwie spłonęły. Tragiczny wypadek na obwodnicy dla TiRów, droga zablokowanaCzytaj dalej

Jak wziąć udział w akcji Czytaj PL?

Nieodpłatny dostęp do 12 książek w formie e-booków lub audiobooków przez cały listopad można uzyskać poprzez aplikację mobilną Woblink. Wystarczy ściągnąć darmową aplikację na telefon, a następnie z jej pomocą zeskanować kod, który można znaleźć na koszulkach i plakatach towarzyszących kampanii, ale przede wszystkim na stronie czytajpl.pl oraz w innych miejscach w sieci.

- Staramy się, by każda kolejna edycja akcji była coraz bardziej atrakcyjna. Wybieramy najlepsze bestsellery, zmieniamy formuły konkursów, oprawę graficzną, hasła przewodnie akcji, ale również technologię. W tym roku akcja Czytaj PL po raz pierwszy zagości na czytnikach książek elektronicznych. W listopadzie 12 bestsellerów będzie można czytać na czytnikach inkBOOK Calypso. W przyszłych latach będziemy mogli pochwalić się kolejnymi modelami - komentuje dyrektor platformy Woblink Paweł Polański.

Czytelnictwo w Polsce

- To akcja, która ma na celu promowanie czytelnictwa oraz zrzeszanie branży czytelniczej wokół siebie. To współpraca wielu podmiotów, dzięki której udaje nam się co roku dawać Państwu, naszym czytelnikom, możliwość ściągnięcia za pomocą aplikacji i telefonu komórkowego określonej książki - mówi Izabela Błaszczyk, dyrektorka KBF.

- Myślę, że czytanie - zwłaszcza w tym momencie, w którym jesteśmy, pełnym niepokojów społecznych, strachu związanego z pandemią - czytanie jest nie tyle formą ucieczki, co pomocą przy zrozumieniu tego, co się dzieje, ale także formą zyskania otuchy. Dla mnie czytanie to przede wszystkim akt komunikacji, a komunikacja skuteczna i taka komunikacja, która odnosi sukces, wiedzie do solidarności i do wspólnoty. A chyba nie wiele rzeczy jest nam teraz tak potrzebne jak solidarność i wspólnotowość właśnie - komentuje z kolei Dominika Słowik, autora dostępnej w ramach akcji Czytaj PL książki "Zimowla".

Czytaj PL

[Źródło zdjęcia: Czytaj PL]

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Była gwiazda M jak Miłość zabrała głos w sprawie protestów. Padły bardzo mocne słowaByła gwiazda M jak Miłość zabrała głos w sprawie protestów. Padły bardzo mocne słowaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. ZUS z dumą wprowadzał nowe rozwiązanie. Jednak efekt decyzji był nie do przewidzenia
  2. Policjanci podejrzewali porwanie - prawda była zupełnie inna
  3. Pilne ostrzeżenie, salmonella w popularnym maśle. Nie wolno go jeść, GIS wydał zalecenia
  4. Trzy osoby nie żyją, dwie spłonęły. Tragiczny wypadek na obwodnicy dla TiRów, droga zablokowana
  5. Byliśmy dzisiaj przed domem Jarosława Kaczyńskiego. Nie takiego widoku się spodziewaliśmy
  6. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda
  7. Grzegorz Krychowiak będzie miał dziecko? Zdradził prawdę w wywiadzie, wszystko się wyjaśniło

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News