Z ostatniej chwili: ministerstwo nie ma wątpliwości. Sto powiatów trafi do czerwonej strefy, będą większe obostrzenia

Autor Mateusz Dolak - 14 Października 2020
wawainfoŹródło: wawainfo

- Zmierzamy w kierunku ogłoszenia ponad stu powiatów jako stref czerwonych, będzie wśród nich dość dużo miast - zapowiedział podczas konferencji prasowej rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Rekord zakażeń w Polsce

W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 6526 zakażonych osobach. Zmarło 116 z nich. Jak przekazał rzecznik Ministerstwa Zdrowia, najwięcej zakażonych jest w dużych miastach takich jak Warszawa i Kraków. - Wciąż to powtarzamy, zakażamy się w tej chwili na ulicach [...] Nie będę tu ukrywał, że zmierzamy do ogłoszenia ponad stu powiatów jako powiatów czerwonych i niestety będzie w tym zapewne dość dużo miast- powiedział Wojciech Andrusiewicz. Czerwone strefy w Polsce to obszary, gdzie panują najbardziej rygorystyczne obostrzenia. - W Warszawie zanotowano ostatniej doby 720 nowych zakażeń, w Krakowie było ich 499, w Łodzi 148, a w Poznaniu 116 - dodał rzecznik resortu zdrowia.

Dzisiaj grzeje:
1. Klamka zapadła, rząd właśnie podjął decyzję. Jutro ogłoszą nowe restrykcje dla całej Polski
2. Od dzisiaj obowiązuje stan klęski żywiołowej. Klamka zapadła, wiadomości zza granicy porażają
3. Ważne zmiany w korzystaniu z komunikacji miejskiej. Mogą na nich skorzystać tysiące warszawiaków

Jutro poznamy nowe obostrzenia

Jak pisaliśmy na Wawa Info, nowe restrykcje zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa zostaną ogłoszone w czwartek 15.10. Rząd zapewnia, że nie będzie kolejnego lockdownu dlatego że jego koszty mogą być wyższe niż korzyści. Od ubiegłej soboty w całym kraju obowiązuje strefa żółta, w której obowiązuje m.in. zakrywanie nosa i ust. W czerwonej strefie obecnie jest 38 powiatów w tym - otwocki.

Niewyobrażalna tragedia na drodze. Ciężarówka wjechała w trzy auta. Są ofiary i ranniNiewyobrażalna tragedia na drodze. Ciężarówka wjechała w trzy auta. Są ofiary i ranniCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Godziny dla seniorów jednak do zmiany. Jest nowe rozporządzenie rządu
  2. Włosi zaprojektowali nowego Malucha. W ojczyźnie też za nim zatęsknili?
  3. Pilna decyzja kościoła. Msze będą tylko online, świątynia będzie zamknięta
  4. Jasnowidz Jackowski nie ma dobrych wieści. Sytuacja wymknie się spod kontroli, będą nowe restrykcje
  5. Pierwsza podstawówka całkowicie zamknięta. 12 nauczycieli zakażonych koronawirusem
  6. RMF FM: wszystkie miasta wojewódzkie w czerwonej strefie. Tłumaczymy, co to oznacza
Wiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rząduWiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rząduCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News