Z ostatniej chwili: ministerstwo nie ma wątpliwości. Sto powiatów trafi do czerwonej strefy, będą większe obostrzenia

Autor Mateusz Dolak - 14 Października 2020
wawainfoŹródło: wawainfo

- Zmierzamy w kierunku ogłoszenia ponad stu powiatów jako stref czerwonych, będzie wśród nich dość dużo miast - zapowiedział podczas konferencji prasowej rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Rekord zakażeń w Polsce

W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 6526 zakażonych osobach. Zmarło 116 z nich. Jak przekazał rzecznik Ministerstwa Zdrowia, najwięcej zakażonych jest w dużych miastach takich jak Warszawa i Kraków. - Wciąż to powtarzamy, zakażamy się w tej chwili na ulicach [...] Nie będę tu ukrywał, że zmierzamy do ogłoszenia ponad stu powiatów jako powiatów czerwonych i niestety będzie w tym zapewne dość dużo miast- powiedział Wojciech Andrusiewicz. Czerwone strefy w Polsce to obszary, gdzie panują najbardziej rygorystyczne obostrzenia. - W Warszawie zanotowano ostatniej doby 720 nowych zakażeń, w Krakowie było ich 499, w Łodzi 148, a w Poznaniu 116 - dodał rzecznik resortu zdrowia.

Jutro poznamy nowe obostrzenia

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News