Inwazja wielkiej ćmy w Warszawie. Gigantyczne owady w mieszkaniach

Autor Alicja Guz - 2 Lipca 2020
zdjęcie ilustracyjneŹródło: Wikipedia, By Jerzy Strzelecki - Own work, CC BY 3.0

Od kilku tygodni mieszkańcy warszawskiej dzielnicy Targówek skarżą się na plagę ciem, które wlatują do mieszkań. Z relacji mieszkańców wynika, że czasami pojawia się ich nawet kilkanaście na raz. Owady wlatują nawet na wyższe piętra. Niszczą kwiaty i uprzykrzają życie, a walka z nimi to według mieszkańców Targówka syzyfowa praca.

Plaga ciem na Targówku

Od kilku tygodni na facebookowych grupach mieszkańców Targówka pojawiają się pytania o plagę ciem, które wlatują do mieszkań. "Czy ma ktoś równie duży problem z ćmami? Skubańce robią nalot na moje mieszkanie od 3 dni w ilościach hurtowych. Jakieś pomysły (prócz siatki w oknach)? Jakieś rośliny które odstraszą? Ps. Ćmy giganty!" napisała pani Aleksandra. Z kolei pani Barbara skomentowała: " Ja mam siatki w oknach, ze względu na koty i wlatują mi przez najmniejszą uchylność, w piątek i sobotę istny nalot, koty szalały jak by je coś opętało".

Dzisiaj grzeje:
1. Ogromna tragedia nad Zegrzem, nie żyje mężczyzna. Jego ciało unosiło się w wodzie
2. 13 tys. mandatów tylko z jednego powodu. Policja zapowiada, że nie będzie żadnej taryfy ulgowej

Prawdziwa plaga owadów

Zdaniem pani Martyny to prawdziwa plaga. "Dokładnie to samo. Już w innym poście pisaliśmy - wczoraj nasza wina wieczorem otwarte okno i światło. Dzisiaj od 12 godziny zabijanie koło 73 szt . Część wypuszczona potem straciliśmy z mężem cierpliwość ja to już zaczęłam się ich bać panicznie bo wychodzą zewsząd . A okna od samego rana jak tylko zauważyliśmy zamknięte. A mimo to 2 zabite 3 wylatują .... nie wiem skąd" napisała na facebooku.

Zaskakująca decyzja popularnego kebaba. Nie masz maseczki? Nie będziesz obsłużonyZaskakująca decyzja popularnego kebaba. Nie masz maseczki? Nie będziesz obsłużonyCzytaj dalej

Co to za ćma?

Mieszkańcy szukają pomocy wśród sąsiadów i facebookowiczów. Wiadomo już, że owa ćma to rolnica tasiemka "Słuchajcie dowiedziałam się że to Rolnica Tasiemka, duża ćma do 6cm długości, składa jaja w trawie bądź na łodygach, aktywna nocą, larwy też aktywne nocą żywią się roślinami a w ciągu dnia zakopują się w wierzchnien warstwie ziemi. Grzebałam w kwiatkach ale nic nie widzę, ale ma bank to to" napisała na jednej z facebookowych grup pani Katarzyna.

Ćmy gnieżdżą się w roślinach

Również pani Beata zwraca uwagę, że ćmy rozmnażają się i mieszkają w balkonowych uprawach. "#ćmy dla wszystkich cierpiących z powodu zmasowanego ataku rolnicy tasiemki, wielkiej rudej ćmy. Przeszukajcie i uporządkujcie swoje balkony! Do mnie też wlatują ćmy, zauważyłam, że chowają się w firankach, roletach, ale skąd ich tyle? Dziś przesadzałam, dosadzałam kwiaty na balkonie. Ćmy wygoniłam z bazylii (już jest wygryziona), spod liści pelargonii i z zarośli podeschłej lobelii. Oprócz tego poruszyłam drzemiące pod doniczkami szczypawki (skorki). Trzeba poruszać roślinami, podlewać je konewką z góry, wtedy się tam ćmy nie zagnieżdżą" napisała na jednej z facebookowych grup mieszkańców Targówka.

Tragedia w Płocku. 82-latka wyleciała przez oknoTragedia w Płocku. 82-latka wyleciała przez oknoCzytaj dalej

Jak zabezpieczyć się przed ćmami?

Zdaniem mieszkańców Targówka walka z inwazją ciem nie jest wyrównana, a wręcz wygląda jak walka z wiatrakami. Na miejsce tych zabitych wciąż pojawiają się nowe. Wydaje się, że najlepszą metodą na zabezpieczenie przed natrętnymi owadami jest założenie moskitier w oknach i pamiętanie o zamykaniu okien na noc i gdy pali się światło, do którego lgną ćmy.

85-latek kierował samochodem pod wpływem. Spowodował wypadek85-latek kierował samochodem pod wpływem. Spowodował wypadekCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mateusz Morawiecki znów pokazał, na co go stać, nie mógł sobie odpuścić. "Niech pan odbędzie debatę sam ze sobą"
  2. Córka Jarosława Bieniuka i Anny Przybylskiej pochwaliła się figurą. Gorące zdjęcie, co za uroda (FOTO)
  3. Tragedia w Płocku. 82-latka wyleciała przez okno
  4. Paraliż na S8. Gigantyczny korek, trudna sytuacja
  5. 85-latek kierował samochodem pod wpływem. Spowodował wypadek
  6. Za pozornie zwykły banknot możesz dostać nawet 3000 zł. Wystarczy zwrócić uwagę na jeden drobny szczegół
Rozpędzona karetka zabiła dziewczynkę na pasach. 9-letnia Ewa nie żyje, kierowca usłyszał wyrokRozpędzona karetka zabiła dziewczynkę na pasach. 9-letnia Ewa nie żyje, kierowca usłyszał wyrokCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News