MSZ właśnie wydało komunikat. Odradza podróże do kraju uwielbianego przez Polaków

Autor Karolina Kraushar - 25 Sierpnia 2020
Chorwacja z dużą liczbą zakażeńŹródło: Pixabay

Chorwacja to kraj, który szczególnie upodobali sobie Polacy i jest on częstym kierunkiem ich wakacyjnych podróży. Jednak Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza rodakom planowanie późnych wakacji w tamtym rejonie. Wszystko przez wzrost zakażeń koronawirusem.

Chorwacja z dużą liczbą zakażeń

Chorwacja boryka się z szybkim i dużym wzrostem zakażeń koronawirusem. W związku z tym MSZ wydało komunikat w którym ostrzega Polaków. - Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do Chorwacji poza tymi, które nie są konieczne, ze względu na duży odsetek nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 - przekazał resort na Twitterze.

Dzisiaj grzeje:
1. Załamanie nad Warszawą może nam zepsuć plany. Nie wygląda dobrze
2. Szykuje się bieda w sklepach? Zmiany widoczne gołym okiem na półkach w Biedronce i Lidlu

MSZ odradza wyjazd do Chorwacji

- Podejmując decyzję o wyjeździe, należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych - informuje MSZ w komunikacie.

Obostrzenia w Chorwacji

Jak przekazuje resort, na terenie Chorwacji obowiązuje nakaz noszenia maseczek w w obiektach handlowych, instytucjach medycznych, środkach transportu publicznego i punktach usługowych. Dodatkowo punkty gastronomiczne i rozrywkowe są zamykane najpóźniej o północy. - Ponadto obiekty gastronomiczne i rozrywkowe mogą prowadzić obsługę klienta wyłącznie na wolnym powietrzu - czytamy w komunikacie.

Dodatkowe obostrzenia w Chorwacji

- W poszczególnych regionach o najwyższym natężeniu zakażeń możliwe jest wprowadzenie czasowych obostrzeń o charakterze lokalnym - ostrzega ministerstwo. Resort spraw zagranicznych apeluje do polskich obywateli przebywających w Chorwacji o przestrzeganie zaleceń Sztabu Kryzysowego Obrony Cywilnej Republiki Chorwacji oraz unikanie miejsc szczególnie zatłoczonych - także tych znajdujących się na świeżym powietrzu.

Wypadek rządowej limuzyny. Jest karaWypadek rządowej limuzyny. Jest karaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobiety jak towar. Wiceprezes partii nagrany, podczas skandalicznego przemówienia
  2. Wideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemścił
  3. Wyciekły dane warszawiaków. Niewiarygodne, gdzie były
  4. Nie mogła oddychać, liczyła się każda sekunda. Powód wielu może zaskoczyć
  5. Rafał Trzaskowski pożegnał wielkiego Polaka. Wzruszające słowa prezydenta Warszawy
  6. W ostatniej chwili zmieniono decyzję. Rząd podał konkretną datę
Są ranni, dzieci wśród poszkodowanych. Dramatyczne sceny tuż przy granicy MazowszaSą ranni, dzieci wśród poszkodowanych. Dramatyczne sceny tuż przy granicy MazowszaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News