Szczeniaki porzucone na torach czekały na śmierć. Ktoś zostawił je celowo

Autor Alicja Guz - 18 Maja 2020
wyrzucone szczeniakiŹródło: Facebook Pogotowia dla Zwierząt

Pogotowie dla Zwierząt poinformowało o zwyrodnialcu, który chciał pozbyć się problemu, wyrzucając niechciane psy przy torach kolejowych. Przejeżdżający obok rowerzysta w porę zauważył szczeniaki. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Coraz więcej niechcianych zwierząt

Mimo licznych akcji edukacyjnych oraz projektów zapewniających bezpłatną sterylizację zwierząt, wielu właścicieli czworonogów za nic ma ich zdrowie i życie. Gdy tylko na świecie pojawiają się szczenięta, natychmiast planują, jak po cichu się ich pozbyć. Działają przy tym w coraz bardziej brutalny i bezduszny sposób.

Pierwszy dzień w żłobkach i przedszkolach. Zdezynfekowano 1000 placówekPierwszy dzień w żłobkach i przedszkolach. Zdezynfekowano 1000 placówekCzytaj dalej

Skazał psy na pewną śmierć

Pogotowie dla Zwierząt zamieściło na swoim facebookowym profilu bardzo emocjonalny wpis. Informuje w nim o znalezieniu kolejnych porzuconych szczeniąt. - Tym razem jakiś chyba niezrównoważony psychicznie ich właściciel wywiózł je w szczere pole pod Ostrołęką i pozostawił przy torach kolejowych. Trasą kolejową dość często kursowały pociągi - czytamy we wpisie.

Rowerzysta o dobrym sercu

Na szczęście nie doszło do tragedii. Przejeżdżający obok rowerzysta zauważył zwierzęta i powiadomił o sytuacji Pogotowie dla Zwierząt. Wysłany na miejsce patrol z pomocą funkcjonariuszy ostrołęckiej policji odłowił 9 młodych szczeniąt. Psy były w opłakanym stanie. - Całe w kleszczach, zapchlone, wychudzone. Trafiły do lekarza weterynarii, gdzie je odrobaczono i poddawane są leczeniu. Każde z nich waży ok. 1,3 kg - informuje Pogotowie dla Zwierząt.

Dzisiaj grzeje:
1. Śpij słodko aniołku. Wzruszający pogrzeb zamordowanej Kornelii. Morze łez w kościele
2. Już dziś wchodzi restrykcyjny zakaz. Oburzeni Polacy będą musieli szukać innych rozwiązań

Inne służby nie odpowiedziały na wezwanie

Jak pisze Pogotowie dla Zwierząt: "Próbowaliśmy zawiadomić gminę Rzekuń i schronisko dla zwierząt, jakie z gminą ma podpisaną umowę. Niestety bezskutecznie. Był weekend, późna pora więc nikomu ze służb do tego powołanych nie chciało się podjąć wyzwania". Na ich apel o pomoc odpowiedzieli jedynie funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Dzięki ich pomocy zwierzęta mogą bezpiecznie czekać na nowe, kochające domy.

Niebezpieczne odkrycie pod Warszawą. Akcja policji potrwa kilka dniNiebezpieczne odkrycie pod Warszawą. Akcja policji potrwa kilka dniCzytaj dalej

Czekają na miłość człowieka

Znalezione przy torach szczeniaki mają około 7 miesięcy. To dwie suczki i siedmiu samców. Pogotowie dla Zwierząt szuka dla nich kochających domów stałych lub tymczasowych w Warszawie i okolicach.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyjątkowo ponury bilans. Nagły przyrost zachorowań, tak źle nie było od wielu dni
  2. Żałoba w rodzinie zasłużonego byłego trenera reprezentacji Polski. Stracił najbliższą osobę, kibice składają kondolencje
  3. Fałszywe testy na koronawirusa. 22-latek zatrzymany, policja zablokowała ogłoszenie
  4. Trzaskowski powiedział co z Warszawą podczas jego kampanii. Niedługo rusza w Polskę
  5. "Modlę się, żeby klienci nie nawrzeszczeli" Ile czeka się do fryzjera? Sprawdziliśmy
  6. Policjantka prowadziła pod wpływem alkoholu i wpadła do rowu. Zachowanie godne funkcjonariuszki?
Prezydent Warszawy zaskoczył wszystkich najnowszym oświadczeniem. Padły ostre słowaPrezydent Warszawy zaskoczył wszystkich najnowszym oświadczeniem. Padły ostre słowaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News