Chciał przegonić ptaki. Ukrzyżował żurawia na polu

Autor Alicja Guz - 28 Maja 2020
żuraw na poluŹródło: Facebook Komitetu Ochrony Orłów

Na jednym z pól w gminie Stanisławów w powiecie mińskim odkryto żurawia, którego ktoś przywiązał do palików. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Drastyczny widok

Na facebookowym profilu Komitetu Ochrony Orłów pojawiła się informacja o żurawiu, którego ktoś przywiązał do palików wbitych w ziemię. "Nie jest to przypadek odosobniony, w podobny sposób ukrzyżowane kruki, jastrzębie czy myszołowy spotyka się bardzo często. Ciekawe czy to kiedyś się zmieni?” - czytamy we wpisie.

Dzisiaj grzeje:
1. Koniec obowiązku noszenia maseczek. Rząd właśnie zniósł kolejne obostrzenia, co się zmieni?

Wiadomo, kto to zrobił

- Policja prowadzi czynności w tej sprawie. 60-letni dzierżawca pola, z gminy dobre został już przesłuchany przez funkcjonariuszy. Z jego relacji wynika, że znalazł martwego ptaka i przybił go do ziemi, aby odstraszyć pozostałe ptactwo. Czeka nas jeszcze sekcja zwłok żurawia, która wyjaśni jak zginęło zwierzę - przekazał starszy aspirant Marcin Zagórski z policji w Mińsku Mazowiecki. Żuraw w Polsce jest objęty ochroną. - Osoba, która zabiłaby żurawia usłyszałaby zarzut znęcania się nad zwierzętami oraz poniosła odpowiedzialność karną za naruszenie zakazów lub niedopełnienie obowiązków w zakresie ochrony przyrody - dodaje Zagórski.

Będą duże zmiany w robieniu zakupów. Wielu się ucieszy, co dokładnie się zmieni?Będą duże zmiany w robieniu zakupów. Wielu się ucieszy, co dokładnie się zmieni?Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niestety, dotarła do nas smutna wiadomość. Nie żyje Andrzej Szaniawski
  2. Stoch i koledzy zostali odcięci od świata. Lekarz kadry wyjawił tajemnicę ich treningów, wstrząsające doniesienia
  3. Jedna osoba nie żyje, dwie ciężko ranne. "Sąsiad nas w końcu spalił, nikt wcześniej nie reagował"
  4. Nietrzeźwy jechał traktorem. Zatrzymał się na środku drogi, żeby porozmawiać
  5. Dlaczego zdejmujemy maseczki właśnie teraz? Szumowski tłumaczy się z decyzji
  6. Przykra prawda o państwu Gucwińskich. Cała prawda wyszła lata po ich telewizyjnym debiucie
Siłownie i baseny będą znów otwarte. Rząd podał datę, wiemy od kiedySiłownie i baseny będą znów otwarte. Rząd podał datę, wiemy od kiedyCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News