Chce stworzyć raj dla owadów. Prosi o pomoc internautów

Autor Alicja Guz - 24 Maja 2020
miejsce na łąkęŹródło: zbiórka pieniędzy na pomagam.pl

Mieszkaniec Warszawy chce stworzyć na Woli prawdziwy raj dla owadów zapylających. W internecie zorganizował zbiórkę pieniędzy i prosi o pomoc. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Kwiecista łąka na Górczewskiej

Pan Piotr Żułnowski wyszedł z inicjatywą, by pomiędzy posesjami Górczewska 118 i 116 na warszawskiej Woli stworzyć kwiatowy raj dla owadów zapylających. Jak wspomina, nim w okolicy ruszyła budowa metra, teren ten był miejscem libacji, nielegalnym wysypiskiem butelek, starych lodówek, wersalek itp., a nawet w latach 90. miejscem bytowania narkomanów. Teraz chce oddać to miejsce pod panowanie natury.

Pamiętacie śmigłowiec, który tankował na stacji? Sprawą zajmie się teraz prokuraturaPamiętacie śmigłowiec, który tankował na stacji? Sprawą zajmie się teraz prokuraturaCzytaj dalej

Władze metra oczyściły teren, on chce go pożytecznie zagospodarować

Jak czytamy w opisie internetowej zbiórki Piotra Żułnowskiego: "Obecnie władze metra oczyściły teren i nawiozły ziemię z budowy oraz tuż przy skraju chodnika od strony jezdni zasadziły kilka lip i posiały trawę". Pan Piotr nie zastanawiając się długo, kupił motykę, dwie duże mieszanki nasion kwitów polnych - miododajnych i zaczął działać. - Poświęciłem kilka dni na oczyszczenie i wyrównanie terenu, wreszcie wysianie nasion. Szybko okazało się jednak, że nasion będzie potrzeba znacznie więcej - tłumaczy w opisie zrzutki. - Dlatego postanowiłem zwrócić się do Was o pomoc - dodaje.

Dzisiaj grzeje:
1. Porażające znalezisko na Białołęce. Kobieta znalazła rozkładające się ciało
2. Pandemia wpłynęła też na sprawy związane z L4. Zmieniło się kilka istotnych dla pracowników kwestii

Każdy może pomóc

W realizacji wizji pana Piotra może pomóc każdy. Wystarczy wejść w link zbiórki na pomagam.pl dostępny TUTAJ i wpłacić dowolną kwotę. - To bardzo ważne przedsięwzięcie, które da pokarm i schronienie tak wielu obecnie zagrożonym gatunkom owadów - zachęca pan Piotr. - PAMIĘTAJCIE liczy się każda nawet najmniejsza wpłata, każda złotówka, dwa czy 10 zł - dodaje.

Łukasz Szumowski w rozmowie z mediami podał konkretną datę. Nadchodzi druga falaŁukasz Szumowski w rozmowie z mediami podał konkretną datę. Nadchodzi druga falaCzytaj dalej

Jaki ma pomysł?

Kwiecista łąka to nie jedyny pomysł Piotra Żułnowskiego. - Chcę nie tylko obsiać cały teren roślinami miododajnymi, ale i postawić 6 dużych domów dla owadów zapylających i zabezpieczyć cały teren małym wiklinowym płotkiem oraz postawić dwie drewniane tabliczki informujące co znajduje się przed oczami przechodniów; by dać sygnał tym, którzy tego potrzebują, że nie są to samosiejki, że nie należy przeszkadzać owadom i niszczyć roślinności - informuje. Wśród kwiatów, które planuje wysiać na około 761 m2 placu, są m.in.: szałwia łąkowa, stokrotka, len, malwa, chaber bławatek, łubin, koniczyna biała i babka lancetowata.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Myśleli, że adoptują 6-letnią sierotę. Nie wiedzieli jak wielki błąd popełnili, prawda okazała się porażająca
  2. Dawid Kubacki zdradził swoją tajemnicę. Wyznał, jak trenował w domu i żartuje na temat małżeństwa
  3. Kiedy ruszają zapisy do żłobków? Rodzicu, nie przegap tego terminu
  4. Tragedia na Mazowszu. Nietrzeźwy kierowca potrącił dzieci i uciekł
  5. Jak będą się nazywały dzieci Franka i Gigi? Trwa konkurs na imiona dla sokołów z Pałacu Kultury i Nauki
  6. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce? Niepokojące dane ministerstwa
Wracają loty z Warszawy. Podano dokąd i na jakich zasadachWracają loty z Warszawy. Podano dokąd i na jakich zasadachCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News