Centralny Szpital Kliniczny na Banacha zamknięty. Pracownik zarażony koronawirusem, sytuacja jest poważna

Autor Mateusz Dolak - 19 Marca 2020
Centralny Szpital Kliniczny na BanachaŹródło: Google Street View

Zawieszono działalność Centralnego Szpitala Klinicznego przy ulicy Banacha. Powodem jest wykrycie koronawirusa u jednego z pracowników medycznych placówki. Drzwi wejściowe i wyjściowe zostały całkowicie zamknięte, a obecnie w klinice "wdrażane są procedury adekwatne do sytuacji".

Koronawirus u pracownika szpitala

wawainfo.pl - wejdź po najnowsze informacje ze stolicy | Informację o zamknięciu szpitala na Banacha przekazał rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Mirosław Wielgoś w rozmowie z reporterem TVN24. - Działalność szpitala została zawieszona, nie ma żadnych przyjęć, nie powinno być też wyjść. Są wdrażane procedury adekwatne do sytuacji, która zaistniała. U jednego z pracowników medycznych zostało potwierdzone zakażenie koronawirusem - poinformował na antenie TVN24 rektor WUM.

Wypadek w metrze. Mężczyzna pod pociągiem, cztery stacje zostały zamknięteWypadek w metrze. Mężczyzna pod pociągiem, cztery stacje zostały zamknięteCzytaj dalej

Okazuje się, że pracownik mógł mieć kontakt bezpośredni z 80 osobami, w tym licznymi pracownikami medycznymi. Wszyscy zostaną skierowani na obowiązkową dwutygodniową kwarantannę. Grupa pośredniego kontaktu - kilkaset osób - będzie musiała dokonać samoobserwacji. Pomieszczenia szpitala zostaną poddane dezynfekcji, a szpital najprawdopodobniej wznowi pracę jeszcze w czwartek.

Z kolei Wojewoda Mazowiecki poinformował, że w szpitalu prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne przez upoważnionych przedstawicieli Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. - Szpital jest obecnie dezynfekowany, a Izba Przyjęć czasowo zamknięta. Pacjenci potrzebujący pilnej pomocy kierowani są do innych Izb Przyjęć. Pacjenci przebywający w szpitalu są pod opieką medyczną. Szpital nie zaprzestał działania - poinformowano w specjalnym komunikacie.

Koronawirus: Duże ograniczenia w stolicy

W czwartek na konferencji prasowej, prezydent Rafał Trzaskowski poinformował o kolejnych ograniczeniach w związku z pandemią koronawirusa. Miejscy radni uchwalili tymaczasowy zakaz spożywania alkoholu nad Wisłą. Wszystko po to, by walczyć z "koronaferiami", które urządzili sobie młodzi mieszkańcy Warszawy, a o których pisaliśmy na wawainfo.pl. Od najbliższego poniedziałku wprowadzone zostaną też zmiany w komunikacji miejskiej, a autobusy i tramwaje będą kursowały znacznie rzadziej.

Koronawirus na Mazowszu

Według stanu na godzinę 12 w czwartek, w całej Polsce zdiagnozowano 325 przypadków koronawirusa, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Najwięcej chorych jest na Mazowszu - w szpitalach przebywa 66 osób, które zachorowały na COVID-19. Jak informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki - 301 osób przebywa w lecznicach z podejrzeniem koronawirusa, a niemal 2500 osób objęto kwarantanną. Z kolei pod nadzorem epidemiologicznym przebywa niemal siedem tysięcy osób.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest dobra wiadomość ws. epidemii w Polsce. Prof. Maksymowicz ujawnia
  2. Ogromne zmiany w robieniu zakupów. Maksymalnie 50 osób w sklepie, metr odległości, znamy szczegóły
  3. Gwiazdy zachęcają do pomagania podczas zakupów online
  4. Pacjent z podejrzeniem koronawirusa przyszedł do Blue City. Nie doczekali się na karetkę, sami pojechali do szpitala
  5. "Ratujcie gastronomię, zostaliśmy bez środków do życia". Szef kuchni błaga o pomoc, bez niej mogą nie przetrwać
  6. Jest lista, lepiej nie spożywaj 4 produktów podczas kwarantanny. Skutki mogą być opłakane
Koronawirus. Tłumy nad Wisłą. Piją z jednej butelki, ćwiczą na siłowniKoronawirus. Tłumy nad Wisłą. Piją z jednej butelki, ćwiczą na siłowniCzytaj dalej

Następny artykuł