Pilna, nagła akcja CBŚ w warszawskiej placówce medycznej. Chodzi o sfałszowane medykamenty

Autor - 11 Sierpnia 2020
CBŚ zatrzymało podejrzanegoŹródło: cbsp.policja.pl

CBŚ zatrzymało mężczyznę, który posiadał trzy tabletkarki służące do produkcji fałszywych środków farmaceutycznych. 28-latek od pięciu lat był poszukiwany listem gończym. Funkcjonariusze ustalili, że sprzedawane przez internet środki miały działać odchudzająco, anabolicznie, a nawet leczyć ciężkie choroby m.in. nowotwory, schorzenia wątroby lub krążenia. Środki medyczne były opatrzone etykietami zawierającymi nazwę handlową, hologram oraz opis.

CBŚ zatrzymało podejrzanego

CBŚ zatrzymało w Warszawie mieszkańca województwa świętokrzyskiego, który według dotychczasowych ustaleń oferował przez internet m. in. leki dostępne na receptę, sterydy oraz inne środki o deklarowanym działaniu zdrowotnym. - Tabletki miały działać odchudzająco, anabolicznie, a nawet leczyć ciężkie choroby np. nowotwory, schorzenia wątroby lub krążenia - informuje zespół prasowy CBŚP.

CBŚ2CBŚ1CBŚ

Dzisiaj grzeje:
1. Ogromny pożar, cały budynek w ogniu. Sytuacja jest poważna. Mamy wideo
2. Tydzień kolumbijski w Biedronce. W bananach upchali 19 kg kokainy

Zatrzymany pod placówka medyczna

Z ustaleń CBŚ wynika, że 28-latek próbował ukryć swoją działalność w internecie przy pomocy specjalistycznej aplikacji. Nie przeszkodziło to jednak funkcjonariuszom w ustaleniu jego tożsamości oraz miejsca pobytu. Mężczyzna został zatrzymany, gdy wychodził z placówki medycznej na terenie Warszawy.

Zaskoczył go widok funkcjonariuszy

Z relacji policjantów wynika, że 28-latka zaskoczył widok policjantów. Właściwie mógł się spodziewać wizyty mundurowych, bo od 5 lat był poszukiwany m.in. dwoma listami gończymi w związku z oszustwami internetowymi. Jak ustalili funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego, zatrzymany posługiwał się fałszywymi dokumentami, na które założyć kilka kont bankowych.

Uwaga na protesty w centrum Warszawy. Demonstranci zajęli mostyUwaga na protesty w centrum Warszawy. Demonstranci zajęli mostyCzytaj dalej

CBŚ przeszukało dom podejrzanego

Funkcjonariusze przeszukali wynajmowany przez mężczyznę dom. Odkryli tam linię produkcyjną nielegalnych farmaceutyków razem z urządzeniami służącymi do produkcji tabletek. Policjanci znaleźli m.in. maszyny służące do mieszania substancji chemicznych, trzy tabletkarki o wysokim stopniu wydajności produkcyjnej, nalewak wypełniający ampułki, a nawet elektroniczną liczarkę tabletek. - Pigułki były produkowane w różnych kształtach i wielkościach, czemu służyły odpowiednio przygotowane stemple. Wytworzone w ten sposób „farmaceutyki” były oklejane etykietami zawierającymi nazwę handlową, opis, a nawet hologram - przekazuje biuro prasowe CBŚ.

CBŚ odkryło tysiące opakowań

Na poddaszu domu policjanci odkryli tysiąc opakowań lekarstw, anabolików i innych preparatów przygotowanych do wysyłki. Z także kilkadziesiąt pieczątek lekarzy różnych specjalności, drukarkę do recept oraz hologramy. Mężczyzna został doprowadzony do aresztu Prokuratura Rejonowa Warszawa-Urysnów. Zabezpieczone przez policję substancje zostaną poddawane analizie przez biegłych, którzy ustalą dokładnie m.in. ich skład chemiczny.

Pracownik przedszkola ma koronawirusa. Podjęto radykalne krokiPracownik przedszkola ma koronawirusa. Podjęto radykalne krokiCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jacek Kurski wolałby o tym zapomnieć, ujawniono nagranie. Śpiewa o bieliźnie, tańcach i barmanach
  2. Nagły komunikat popularnych banków. Niestety, dotyczy wszystkich klientów, trzeba się pospieszyć
  3. Uwaga, żółty alarm dla połowy kraju. Zagrożenie zdrowia i życia, sytuacja jest poważna
  4. Okropne informacje z Mazowsza. Powstały nowe, duże ogniska zakażeń, kilkadziesiąt chorych
  5. Uwaga, pilnie wycofali olej ze sprzedaży. Sprawa jest poważna, jeśli kupiłeś, oddaj go do sklepu
  6. Mnóstwo rannych, w tym dzieci. Zdjęcia z miejsca są straszne, trwa akcja ratownicza w Polsce
W warszawskim szpitalu rodzą się W warszawskim szpitalu rodzą się "dzieci na zamówienie"? Porażające ustalenia "Newsweeka"Czytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News