CBA w wołomińskim starostwie. Prokuratura: urzędnik z zarzutami, miał przyjąć łapówkę

Autor Mateusz Dolak - 20 Lutego 2020
CBA w WołominieŹródło: kubaz93, CC BY-SA 3.0

Cztery osoby usłyszały zarzuty w związku ze śledztwem prokuratury w sprawie przyjmowania łapówek. Znany na lokalnym rynku deweloper Dariusz K., a także Łukasz N. i Dariusz K. zostali objęci dozorem policyjnym. Z kolei urzędnik - Krzysztof S. może trafić do aresztu.

15 tysięcy łapówki

Jak ustaliliśmy w prokuraturze, Dariusz K., Łukasz N. i Kryspin K. usłyszeli zarzuty składania korzyści majątkowych w zamian za przyśpieszenie wydania odpowiednich dokumentów w Starostwie Powiatowym w Wołominie. Chodziło o budowę domków segmentowych w powiecie wołomińskim.
Mężczyźni podejrzani są też o powoływanie się na wpływy w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Wołominie w celu wydania pozwolenia na użytkowanie budynku jednorodzinnego na terenie powiatu. - Wszyscy przyznali się do winy i złożyli obszerne wyjaśnienia. Zostali objęci dozorem policyjnym, a także wpłacili poręczenie majątkowe - poinformował Remigiusz Krynke z Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga.

Wniosek o areszt dla urzędnika

Prokuratura przedstawiła zarzyty Krzysztofowi S., który pełnił funkcję podinspektora ds. budownictwa w wołomińskim starostwie. - Mężczyzna usłyszał zarzut powoływania się na wpływy w PINB, co wiązało się z przyjęciem korzyści majątkowej w postaci 15 tysięcy złotych. Prokurator złożył do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego - dodał Krynke. Wszystkim grozi do 8 lat pozbawienia wolności
Jak pisaliśmy na wawainfo.pl, w środę agenci CBA wkroczyli do Starostwa Powiatowego w Wołominie. Urzędnicy zabezpieczyli dokumenty oraz przeszukali pomieszczenia budynku. Równolegle zatrzymano cztery osoby, które przebywały w swoich mieszkaniach w Kobyłce, Markach i Ząbkach, a także w okolicach Zakopanego.

Tajemnica palmy z centrum Warszawy rozwiązana. Wiadomo, kto ją ustawiłTajemnica palmy z centrum Warszawy rozwiązana. Wiadomo, kto ją ustawiłCzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to nowy portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fani skoków zamarli podczas skoku Stocha. Tragiczny w skutkach koniec konkursu był bliski
  2. Cena pączków u Magdy Gessler zwala z nóg. Trzeba wydać jeszcze więcej niż w zeszłym roku
  3. Najlepsze pączki w Warszawie. Gdzie zjeść dobrego pączka w stolicy?
  4. Zapisy do żłobków w Warszawie. 640 wolnych miejsc, ponad 4 tys. chętnych
  5. Zgon na stacji II linii metra. Mężczyzna leżał w toalecie
  6. Zaczęła jeść codziennie kurkumę. Zauważyła nagle 5 powalających efektów
Gradobicie i ulewa nad Warszawą. Skutki nawałnicy na waszych zdjęciachGradobicie i ulewa nad Warszawą. Skutki nawałnicy na waszych zdjęciachCzytaj dalej

Następny artykuł