Korupcja w wołomińskim starostwie. CBA wkroczyło do akcji, kolejna osoba zatrzymana

Autor Karolina Kraushar - 7 Sierpnia 2020
CBA zatrzymało kolejną osobę w śledztwieŹródło: cba.gov.pl

CBA zatrzymało kobietę podejrzaną o wręczenie łapówki. To już kolejna osoba zatrzymana przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w sprawie śledztwa dotyczącego korupcji w Starostwie Powiatowym w Wołominie. W sprawę są zamieszani urzędnicy, osoby prywatne oraz firmy budowlane.

CBA zatrzymało kobietę

Funkcjonariusze z warszawskiego CBA zatrzymali w podwarszawskiej miejscowości przedsiębiorcę działającą w branży deweloperskiej. Kobieta usłyszała już zarzuty w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga. Materiał dowodowy, który zgromadzili policjanci, wskazywał, że zatrzymana wręczyła korzyść finansową w wysokości ponad 20 tysięcy złotych. Pieniądze zostały przekazane osobie powołującej się na wpływy w instytucji samorządowej.

Dzisiaj grzeje:
1. Koronawirus w warszawskim urzędzie. Zakażony burmistrz dzielnicy
2. Emerycie, wiemy już, jaka czeka cię waloryzacja w 2021 roku. Będzie naprawdę dobrze

CBA prowadzi czynności

To kolejne czynności funkcjonariuszy w tej sprawie. Pierwsze realizacje związane z korupcją w urzędzie miały miejsce w lutym i lipcu 2020 roku. Dotychczas CBA zatrzymało osiem osób w tej sprawie, wśród nich znaleźli się: przedsiębiorcy działający w branży deweloperskiej z okolic Warszawy, byli urzędnicy Starostwa Powiatowego w Wołominie oraz Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Wołominie.

Przyjmowanie korzyści majątkowych

CBA ujawniło, że urzędnicy Starostwa Powiatowego w Wołominie oraz Powiatowego Inspektoratu Budowlanego w Wołominie przyjmowali łapówki. - Korzyści majątkowe były udzielane przez inwestorów zarówno na etapie wydawania decyzji budowlanych, jak i odbioru budynku do użytkowania - informuje CBA. Śledczy ustalili, że oprócz urzędników starostwa w sprawę były zamieszane osoby prywatne oraz firmy prowadzące działalność deweloperską mające inwestycje budowlane zlokalizowane na terenie powiatu.

To już pewne, będą nowe zasady na weselach. Wiele par będzie musiało zmienić planyTo już pewne, będą nowe zasady na weselach. Wiele par będzie musiało zmienić planyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sanepid pilnie poszukuje Polek i Polaków, którzy odwiedzili popularną lokalizację. Może chodzić o tysiące osób
  2. Koszmarny wypadek z udziałem nastolatka. Kompletnie pijany kierowca potrącił go na oczach jego matki
  3. Nagła decyzja Rafała Trzaskowskiego. Chodzi o tragiczne wydarzenie
  4. Policja apeluje o pomoc. Zaginęła 12-letnia Nikola
  5. Tajemnicze symbole na klatkach schodowych. Złodziej oznacza puste mieszkania
  6. Tragiczne doniesienia z Polski. Są ciężko ranni, w tym półroczne dziecko
Młoda kobieta zginęła w wypadku. Na jaw wychodzą nowe faktyMłoda kobieta zginęła w wypadku. Na jaw wychodzą nowe faktyCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News