Carrefour otworzył pierwszy sklep samoobsługowy czynny całą dobę

Autor redakcja Wawa Info - 5 Lutego 2020
samoobsługowy carrefour Źródło: materiały prasowe

Sieć Carrefour uruchomiła w Warszawie pierwszy sklep w innowacyjnym formacie samoobsługowym. Sklep otwarty jest całodobowo 7 dni w tygodni, również w niedziele niehandlowe.

Samoobsługowy Carrefour zlokalizowany jest w Warszawie przy ul. Światowida 18. Mieszkańcy Białołęki mogą w nim znaleźć 170 produktów, w tym produkty świeże. Jak informuje sieć sklepów, nowy format adresowany jest do mieszkańców Białołęki poszukujących artykułów pierwszej potrzeby oraz tzw. klientów trafficowych.

Klienci mogą znaleźć ofertę typu food-to-go, czyli kanapki, przekąski, słodycze oraz napoje, ale również świeże artykuły, takie jak owoce, warzywa, pieczywo, masło, nabiał, wędliny, ryby itp. W sklepie czynnym całą dobę znajdziemy także produkty podstawowe typu cukier, kawa, herbata, ryż czy mąka. W ofercie znalazły się również produkty ekologiczne: mleko roślinne, hummus czy komosa ryżowa.

Blikiem lub kartą

Zakupy realizowane są za pomocą panelu dotykowego. Klient wybiera interesujące go produkty, po czym dokonuje płatności, która odbywa się za pomocą karty płatniczej lub kodu BLIK. Wybrane produkty są kolekcjonowane za pomocą maszyn. Ten sposób gwarantuje bezpieczeństwo dla delikatnych artykułów takich jak jajka. Dostępność produktów jest na bieżąco monitorowana. W przypadku wystąpienia braków, artykuły spożywcze są natychmiast uzupełniane przez pracowników pobliskiego sklepu Carrefour Market.

W środku jest automat z kawą, a przed sklepem czekają na klientów specjalnie oznakowane miejsca parkingowe. W przypadku problemów z płatnością lub odbiorem produktów, dostępna jest całodobowa infolinia, na której mogą uzyskać pomoc konsultanta.

- Od kilku lat intensywnie wdrażamy naszą strategię omnikanałową, by zapewnić możliwość dokonywania zakupów w preferowany sposób oraz doświadczenia zakupowe na najwyższym poziomie. Carrefour kontynuuje swoje innowacyjne podejście do handlu. Sklep Carrefour Express samoobsługowy jest już trzecim nowym formatem uruchomionym w tym roku w Polsce, po Carrefour BIO oraz Supeco. Przykładem innych rozwiązań, które odpowiadają na wyzwania współczesnego handlu, jest dynamiczny rozwój naszego e-commerce oraz digitalowy hipermarket w CH Atrium Promenada, który stał się ikoną nowoczesnego retailu. Mamy nadzieję, że również ten nowy format spotka się z uznaniem klientów, a także będzie źródłem inspiracji dla całej branży - powiedział Christophe Rabatel, prezes Carrefour Polska.

Sklepy otwarte w niedziele niehandlowe

Sklep samoobsługowy Carrefour na Białołęce czynny jest całodobowo przez 7 dni w tygodniu - również w niedziele niehandlowe. Carrefour ma w planach upowszechnienie tego formatu. Po pilotażowym programie przy Światowida, planuje uruchomić sklepy samoobsługowe w innych częściach Warszawy. Przewagą nad rozwiązaniami autonomicznymi jest zdecydowanie niższy koszt wdrożenia.

Następny artykuł