Potencjalne zagrożenie nadciąga nad Polskę. Będzie bardzo gwałtownie

Autor Aleksandra Olbryt - 29 Sierpnia 2020
PILNEŹródło: wawainfo.pl

Burze nadciągają nad Polskę. Ostatni weekend wakacji upłynie pod znakiem najsilniejszych burz w 2020 roku! Prognoza na najbliższe 48 godzin zapowiada gwałtowne zmiany w pogodzie: niebezpieczne burze, nawałnice deszczu i porywisty wiatr. Temperatura będzie popadać w skrajności, od chłodów aż po upały. - W niedzielę możemy się spodziewać najpoważniejszego incydentu burzowego w tym roku - ostrzega Sieć Obserwatorów Burz.

Burze zepsują ostatni weekend wakacji

Sobotni poranek niemal w całej Polsce wyglądał tak samo - "podziwialiśmy" pochmurne niebo z przelotnymi opadami deszczu. Jak pisze portal Onet, w ciągu dnia aura nie ulegnie znaczącej poprawie. Chłodny front będzie zmierzał na północny wschód. Ominie on jedynie południowo-wschodnią część kraju (lubelskie, podkarpackie, małopolskie), która pozostanie sucha i upalna.Temperatura maksymalna będzie znacząco się różnić. Osiągnie od 19 stopni na wybrzeżu (Łeba) do 30 stopni Celsjusza na Podkarpaciu (Jarosław). W tym regionie obowiązuje ostrzeżenie przed upałem. W centrum kraju termometry pokażą średnio 22-23 kreski powyżej zera.

Dzisiaj grzeje:
1. Panika w tramwaju, pasażerowie uciekli. Zakażona kobieta szukała pomocy, chciała jechać do szpitala
2. Gang Fajniaków ma nie tylko przyciągnąć dzieci. Biedronka ma drugi, mniej popularny cel akcji

Nagła decyzja sądu. Aktywistka wyszła na wolnośćNagła decyzja sądu. Aktywistka wyszła na wolnośćCzytaj dalej

Gdzie można spodziewać się nawałnic w sobotnią noc?

IMGW w swojej prognozie informuje o burzach nad Bałtykiem, ale przed ich wystąpieniem ostrzega głównie w nocy z soboty na niedzielę. Chodzi o tereny województw: opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Mieszkańcy Mazowsza w noc z soboty na niedzielę mogą więc spać spokojnie. Następnego dnia może jednak nie być równie bezpiecznie.

Co przyniesie niedziela?

W niedzielę układ frontów nie ulegnie zmianie. Nadal będą one dzielić Polskę na chłodniejszą północ i zachód oraz cieplejszy wschód i południe. Jednak na styku tych stref dojdzie do niebezpiecznych zjawisk. - Choć w środę przeszły przez Polskę gwałtowne burze związane z niżem Kirsten, to nadchodzący weekend może być jeszcze groźniejszy - pisze w swojej prognozie Sieć Obserwatorów Burz. Zespół przestrzega przed "gwałtowną, potencjalnie katastrofalną niedzielą", a także przed możliwym rozwojem burz superkomórkowych, które mogą doprowadzić do wystąpienia jednej lub kilku trąb powietrznych. Prognoza IMGW częściowo potwierdza te obawy. Czytamy w niej o silnych burzach od Opolszczyzny i Górnego Śląska po południowe Mazowsze. Przewidywana suma opadów osiągnie w ich trakcie do 30 mm, przewidywane porywy wiatru do 100 km/h. Ostrzeżenia na niedzielę jeszcze nie obowiązują, ale w prognozie zagrożeń Instytut dopuszcza możliwość wydania alertu 2. stopnia przed burzami z gradem dla województw: opolskiego, śląskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego.

Donald Tusk wbił szpilę Szumowskiemu. Padły ostre słowaDonald Tusk wbił szpilę Szumowskiemu. Padły ostre słowaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Woźniak-Starak przeżywa kolejny dramat. Jej mąż zginął w tragicznych okolicznościach, a teraz spokoju nie daje jej sąd
  2. Straszna śmierć Daniela i jego braciszka. Rodzice myśleli, że bawią się w pokoju
  3. Klamka zapadła. Będą obowiązkowe maseczki. Pod Warszawą podjęli decyzję
  4. Jest decyzja, Rafał Trzaskowski potwierdził. Chodzi o szczepionki
  5. Wyciekło, ile zarabia krewny prezydenta. Kwota przyprawia o zawrót głowy
  6. Polsat przekazał porażające informacje. Nagle usłyszeli porażający huk, nie żyje 29 osób

Porażające informacje z Mazowsza. Jest duże ogniskoPorażające informacje z Mazowsza. Jest duże ogniskoCzytaj dalej

Następny artykuł