Armagedon w Warszawie. Wszystko pływa, ludzie trzymają okna. Sytuacja jest dramatyczna

Autor Mateusz Dolak - 30 Sierpnia 2020
wawainfo.plŹródło: wawainfo.pl

Burza przechodzi nad Warszawą. Sytuacja jest bardzo zła. Płynie większość ulic. Niebo jest jasne od błyskawic. Ludzie mówią, że tak źle nie było od dawna. Sytuacja jest poważna, bo woda zalega na ulicach. Studzienki nie nadążają z odpompowywaniem wody. IMGW wydało ostrzeżenia trzeciego najwyższego stopnia. Nawałnica jest bardzo silna. Burzy towarzyszy potężny wiatr. Uważajcie na siebie.

Burza nad Warszawą

Po godzinie 20 do Warszawy dotarła potężna burza. Niebo dosłownie zamieniło się w stroboskop. Mieszkańcy stolicy dawno nie widzieli takiego zjawiska. Z nieba spadło tyle deszczu, że studzienki nie wyrabiają z odprowadzaniem wody. Do naszej redakcji docierają wiadomości, że wiatr jest tak silny, że "trzeba trzymać okna". Strażacy mają pełne ręce roboty. - Zgłoszenia docierają do nas co chwile. Od powalonych drzew na samochody, po zalane posesje i podtopienia. To będzie bardzo pracowita noc - poinformował st. kpt. Michał Konopka ze stołecznej straży pożarnej.

Dzisiaj grzeje:
1. Pociąg metra z pasażerami od 30 minut stoi w tunelu. Ludzie są uwięzieni, nie mogą wyjść
2. 142 zł na rękę więcej, cięcie urlopów i nowe odszkodowania. Idą zmiany w Kodeksie pracy

Burza nad Mazowszem

Trudna sytuacja jest nie tylko w Warszawie, ale też na całym Mazowszu. Jak mówi nam Karol Kierzkowski z Mazowieckiej Straży Pożarnej, przez województwo pomiędzy godziną 20 a 21 przeszła fala kulminacyjna. - Najwięcej zgłoszeń i pracy mamy w Warszawie, Pruszkowie i Płocku. Interwencje strażaków dotyczą głównie konsekwencji silnego wiatru - czyli drzew przewróconych na ulice i chodniki.To jeszcze nie koniec bo front przemieszcza się na północny-wschód. Na godzinę 21 nie mamy informacji o osobach rannych - powiedział Kierzkowski.

Klamka zapadła, minister nie daruje. Sprawa trafi do prokuraturyKlamka zapadła, minister nie daruje. Sprawa trafi do prokuraturyCzytaj dalej

Utrudnienia w komunikacji miejskiej

- W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi na terenie Warszawy trwają poważne utrudnienia w kursowaniu komunikacji oraz w kursowaniu pociągów KM,SKM,WKD. Możliwe opóźnienia,skrócenia, oraz kierowania najbliższymi przejezdnymi ciągami komunikacyjnymi - czytamy na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego. - Najpoważniejsze uszkodzenie to: Odrowąża przy Staniewickiej - spadające drzewo uszkodziło około 300 m sieci trakcyjnej. Przy pl.Hallera, rondzie Starzyńskiego drzewa spadły sieci. Utrudnienia są też na ulicach: Redutowa/Wolska - Obozowa/Deotymy - WAT Bernerowo - rondo Unii Europejskiej. Czekamy na straż pożarną która będzie usuwała drzewa. Obecnie pracuje 12 załóg pojazdów - 7 ciężkich wozów technicznych, 5 patroli nadzoru ruchu. Łącznie kilkadziesiąt osób zostało w pracy na kolejnej zmianie - poinformował po godzinie 23 Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

Ostrzeżenia III stopnia

"Łowcy burz" ostrzegali przed potencjalnie katastrofalnymi skutkami zapowiadanych nawałnic. Jak pisaliśmy w poprzednim tekście, sytuacja jest na tyle poważna, że w stan gotowości postawiono kilkanaście brygad Wojsk Obrony Terytorialnej.

Zapadła ważna decyzja, Kościół wprowadza zmiany. Wierni będą musieli się przyzwyczaićZapadła ważna decyzja, Kościół wprowadza zmiany. Wierni będą musieli się przyzwyczaićCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mamy potwierdzenie, uczniowie natychmiast rozpoczynają zdalną naukę. Fatalna sytuacja w renomowanym liceum
  2. Gwiazda "Twoja twarz brzmi znajomo" doprowadziła widzów do łez. Trudno powstrzymać emocje
  3. Z ostatniej chwili: policja weszła do stołecznego ratusza. Funkcjonariusze szukają i zabezpieczają dokumenty
  4. Uczniowie nie chcieli wejść do szkoły, dyrektorka nagle zasłabła. Co się wydarzyło?
  5. Pilne ostrzeżenie GIS, chodzi o mięso drobiowe. Jego spożycie może prowadzić do poważnej choroby
  6. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone
Ratusz uspokaja, awaria Ratusz uspokaja, awaria "Czajki" nie ma wpływu na kranówkę. Woda jest czysta i bezpiecznaCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News