Wszystko dosłownie jest sparaliżowane. Samoloty nie latają, komunikacja ledwo kursuje. Dramat

Autor Mateusz Dolak - 30 Sierpnia 2020
wawainfo.plŹródło: wawainfo.pl

Samoloty nie lądują ani nie startują z Lotniska Chopina, tramwaje kursują objazdami - to skutki ogromnej nawałnicy, która przeszła nad Warszawą. Straż pożarna ma pełne ręce roboty. IMGW podało, że było nawet 100 wyładowań na minutę. To będzie pracowita noc dla służb. Warszawa jest sparaliżowana, bo zalane są ulice. Najgorzej jest na Wisłostradzie, która dosłownie płynie.

Samoloty wstrzymane przez burzę

W czasie nawałnicy na lotnisku Chopina wstrzymano lądowania. Jak wynika z danych serwisu flightradar, maszyny krążą w okolicy Warszawy. Na poprawę pogody czekają samoloty z Dusseldorfu, Londynu, Gdańska, Monachium, Stuttgartu, Frankfurtu i Mediolanu.

Dzisiaj grzeje:
1. Uwaga, pilne ostrzeżenie GIS. Chodzi o mięso drobiowe, jego spożycie może być niebezpieczne
2. Mogą wejść na konta, ściągnąć chore kwoty. Od stycznia kontrolerzy pobrali już 464 mln zł i wciąż im mało

Zalane ulice, komunikacja ledwo kursuje

Deszcz zalał wiele ulic. Studzienki bardzo szybko się zapchały i nie nadążały z odprowadzaniem wody. Zalana została między innymi Wisłostrada, ale docierają do nas sygnały, że również na innych drogach zalega woda. Zarząd Transportu Miejskiego wysłał z kolei do mieszkańców komunikat, że w związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi trwają poważne utrudnienia w kursowaniu komunikacji. - Autobusy, tramwaje oraz pociągi linii KM, SKM,WKD. Możliwe kierowania najbliższymi przejezdnymi ciągami komunikacyjnymi oraz opóźnienia,skrócenia,odwołania - czytamy w ostrzeżeniu.- Najpoważniejsze uszkodzenie to: Odrowąża przy Staniewickiej - spadające drzewo uszkodziło około 300 m sieci trakcyjnej. Przy pl.Hallera, rondzie Starzyńskiego drzewa spadły sieci. Utrudnienia są też na ulicach: Redutowa/Wolska - Obozowa/Deotymy - WAT Bernerowo - rondo Unii Europejskiej. Czekamy na straż pożarną która będzie usuwała drzewa. Obecnie pracuje 12 załóg pojazdów - 7 ciężkich wozów technicznych, 5 patroli nadzoru ruchu. Łącznie kilkadziesiąt osób zostało w pracy na kolejnej zmianie - poinformował po godzinie 23 Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

IMGW: 100 wyładowań na minutę

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podał, że podczas burzy nad Warszawą było ponad 100 wyładowań na minutę. - Bardzo gwałtowna burza przeszła nad Warszawą. Notowano porywy wiatru 95 km/h (Warszawa-Filtry) Natężenie opadów sięgało 10 mm/10 minut Na Bielanach spadło 22 litry deszczu Burza kieruje się dalej na północny wschód. Kolejne burze wkraczają na Dolny Śląsk znad Czech - podało IMGW na Twitterze. Opady były tak intensywne, że stan wody w Warszawie na Wiśle "podskoczył" o 5 cm.

Armagedon w Warszawie. Wszystko pływa, ludzie trzymają okna. Sytuacja jest dramatycznaArmagedon w Warszawie. Wszystko pływa, ludzie trzymają okna. Sytuacja jest dramatycznaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramatyczne nagranie z Tomaszowa Lubelskiego. Policja publikuje je ku przestrodze
  2. Łowcy burz ostrzegają Polaków, sytuacja będzie dramatyczna. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła ostrzeżenia, dziś najwyższy stopień zagrożenia burzami
  3. Mocne słowa Rafała Trzaskowskiego. Obarcza winą zmarłego prezydenta
  4. Wyższe kary za niesprzątanie po psie. Co o tym myślicie?
  5. Wiadomość z ostatniej chwili. Właśnie nadeszło potwierdzenie od premiera Morawieckiego
Ratusz uspokaja, awaria Ratusz uspokaja, awaria "Czajki" nie ma wpływu na kranówkę. Woda jest czysta i bezpiecznaCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News