Właśnie się zaczęło, szkody mogą być ogromne. Schowajcie wszystko z balkonów, wydano pilne ostrzeżenia

Autor Mateusz Dolak - 10 Lipca 2020
burza w WarszawieŹródło: zdm

Nad Warszawą właśnie przechodzi burza. IMGW ostrzega, że pogoda może być niebezpieczna. Schowajcie wszystko z balkonów i jak najszybciej przepakujcie auta spod drzew.

Burza w Warszawie

Ciemne chmury nad południowo-wschodnią częścią Warszawy pojawiły się chwilę po godzinie 15. Niebo zrobiło się dosłownie czarne. Walą pioruny i co chwilę się błyska. O niebezpiecznej pogodzie ostrzegał między innymi ratusz, który wysyłał komunikaty do odbiorców aplikacji 19115. Wiadomości ostrzegawcze przesłało też do wszystkich Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Wynika z nich, że niebezpieczna pogoda utrzyma się i gwałtownych burz należy spodziewać się też w nocy. - Uwaga! Dziś (10.07) oraz w nocy silny wiatr i burze z gradem. W trakcie burzy znajdź bezpieczne schronienie. Zabezpiecz rzeczy, które możne porwać wiatr - brzmi wiadomość od RCB.

Dzisiaj grzeje:
1. Bródno 1000 lat temu. Rekonstrukcja 3D zapiera dech w piersiach
2. Podatek od Netflixa już wszedł w życie. O ile podrożeją platformy streamingowe?

Ostrzeżenia IMGW

IMGW również ostrzega przed niebezpieczną pogodą. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami i gradem dla kilku województw, w tym dla województwa mazowieckiego. Niebezpieczna pogoda zacznie się w piątek po południu. Synoptycy przewidują, że sytuacja pogodowa uspokoi się dopiero w nocy. Burzom na Mazowszu ma towarzyszyć grad i opady deszcze, miejscami może spaść do 30 mililitrów wody. Będzie również wiał silny porywisty wiatr, który osiągnie prędkość nawet 110 km/h.

Mężczyzna wpadł pod tylne koła autobusu. Tragiczny wypadek w zatoczce przystankowejMężczyzna wpadł pod tylne koła autobusu. Tragiczny wypadek w zatoczce przystankowejCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na widok paragonu niejednego zamurowało. Nawet właściciele restauracji nie mogli uwierzyć, jak do tego doszło?
  2. Kamil Stoch nie zarabia wyłącznie na sporcie. Dochodowy biznes pomogła mu rozkręcić kochająca żona
  3. IMGW ostrzega, burze ponownie wrócą nad Mazowsze. Znów będzie niebezpiecznie
  4. GIS wycofuje kolejny produkt. Groźna bakteria w hamburgerach
  5. Policja apeluje o pomoc, sytuacja jest poważna. Zaginął 85-letni mężczyzna. Widziałeś go?
  6. Fenomenalny trik na pranie ubrań. Prawdziwy hit, będą jak nowe, już nigdy się zniszczą w pralce
Auto stanęło w płomieniach na środku ulicy. Ogromne kłęby dymu na drodzeAuto stanęło w płomieniach na środku ulicy. Ogromne kłęby dymu na drodzeCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News