Wisłostrada i S8 zalane. Burza zatopiła ulice Warszawy

Autor Alicja Guz - 22 Czerwca 2020
zalana ulicaŹródło: OSP Józefów

W weekend kolejne burze przeszły nad Warszawą. Sile porywy wiatru łamały drzewa, a obfite opady deszczu zalewały ulice i gospodarstwa. Płynąca drogami woda utrudniała, a momentami wręcz uniemożliwiała poruszanie się. W niedzielę 21 czerwca mazowieccy strażacy interweniowali 374 razy, w tym 125 w Warszawie.

Burze nad Warszawą

Zgodnie z prognozami IMGW weekend na Mazowszu był burzowy. Silne porywy wiatru łamały drzewa, a obfite opady deszczu zalewały ulice i podtapiały gospodarstwa. W niedzielę 21 czerwca w na skutek burzy straż pożarna interweniowała w stolicy 125 razy. Jak podaje st. kpt. Michał Konopka z PSP w Warszawie, interwencje dotyczyły standardowych działań, czyli usuwania połamanych konarów drzew oraz podtopionych posesji i budynków. Najwięcej zgłoszeń było po prawej stronie Wisły, w praskiej części Warszawy, m.in. na ulicy Jagiellońskiej. Zalana została również Wisłostrada oraz trasa S8.

Dzisiaj grzeje:
1. Cała Polska szuka zaginionego szopa. Wysoka nagroda dla znalazcy. Widziałeś tego słodziaka?
2. Fotoradary i nieoznakowane radiowozy biją rekordy. W tych miejscach najtrudniej uniknąć mandatu

Burze na Mazowszu

Jak podała Komenda Wojewódzka Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, w niedzielę 21 czerwca do godz. 6:00 w poniedziałek 22 czerwca odnotowano 374 zdarzenia. Najczęściej strażacy interweniowali w Warszawie (125 zgłoszeń), Sierpcu (75 zgłoszeń) i Pruszkowie (32 zgłoszenia). Działania polegały na usuwaniu skutków silnych porywów wiatrów oraz podtopień.

Cała Warszawa płynie. Sytuacja jest dramatyczna. Zalane ulice, podtopione domyCała Warszawa płynie. Sytuacja jest dramatyczna. Zalane ulice, podtopione domyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Instytut wydał pilne ostrzeżenia. Stan alarmowy najwyższego stopnia na południu kraju, będzie bardzo niebezpiecznie
  2. Nie żyje legenda futbolu. Gwiazdor był bohaterem finału Ligi Mistrzów
  3. Rusza rekrutacja do liceów w Warszawie [Terminy, informator]
  4. Uwaga, salmonella. Pilny apel GIS. Natychmiast zwróć produkt do sklepu
  5. Hamburger za 90 groszy, frytki za 70, lody za złotówkę. Policja wezwana do McDonald's. Co tam się działo?
  6. Polacy z zapartym tchem czekali na oficjalne potwierdzenie. Łukasz Szumowski nie pozostawił wątpliwości
Ogromny skandal w McDonald's. Klienci oburzeni niewyobrażalnym zachowaniem. W sieci zawrzałoOgromny skandal w McDonald's. Klienci oburzeni niewyobrażalnym zachowaniem. W sieci zawrzałoCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News