Za chwilę się zacznie, będzie niebezpiecznie. Ciemne chmury nad Warszawą, idzie burza

Autor Alicja Guz - 16 Lipca 2020
zdjęcie ilustracyjneŹródło: wawainfo.pl

Nad Polskę nadciągają gwałtowne burze. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla niemal całego kraju. Zagrzmi również nad Mazowszem. Lokalnie może spaść nawet 40 mililitrów deszczu, a silne porywy wiatru będą osiągały prędkość do 70 km/h. Miejscami może spaść również grad.

Burze na Mazowszu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województwa mazowieckiego. Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem i prognozują, że towarzyszące im opady będą bardzo intensywne. Spadnie od 20 do 30 milimetrów deszczu, lokalnie może być to nawet 40 mililitrów. Dodatkowo powieje silny i porywisty wiatr, który osiągnie prędkość do 70 km/h. Miejscami może spaść również grad.

Dzisiaj grzeje:
1. Wyciekła poufna rozmowa Andrzeja Dudy. O krok od skandalu, służby już w akcji
2. Niemcy masowo wykupują jeden produkt. Hurtownie w całym kraju puste

Alert pogodowy w Warszawie

Jak informują synoptycy, burza zacznie się w czwartek o godzinie 14:00 i potrwa do końca dnia. Mieszkańców stolicy przed niebezpieczną pogodą ostrzegł również Urząd m.st. Warszawy, wysyłając komunikat w aplikacji Warszawa19115.

Alert pierwszego stopnia - co oznacza?

Ostrzeżenie pierwszego stopnia wydawane przez IMGW oznacza, że przewidywane w prognozie pogody warunki atmosferyczne mogą spowodować straty materialne, a nawet zagrażać życiu i zdrowiu. W takiej sytuacji zaleca się przede wszystkim zachowanie ostrożności i śledzenie przez cały czas trwania alertu pogodowego dalszych komunikatów wydawanych przez IMGW.

Nagła akcja służb w Warszawie. Strażacy wchodzą do mieszkania przez balkonNagła akcja służb w Warszawie. Strażacy wchodzą do mieszkania przez balkonCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kinga Duda w poważnych tarapatach? Upubliczniono korespondencję. Co teraz zrobi?
  2. Koszmarny wypadek pod Radomiem. Z BMW nic nie zostało
  3. Prezydent w końcu przerwał milczenie. Powiedział wszystko, co sądzi na temat jego rozmowy
  4. W Warszawie szykuje się ogromny protest. Wyjdą na ulice już 8 sierpnia
  5. Zabił rowerzystę i uciekł. Tragiczny wypadek w Puszczy Kampinoskiej
  6. Właśnie przyjęto nowe świadczenie. Od 2,4 tys. zł w górę
Obrazy WawaINFO"Baby boom" w Warszawskim ZOO. Na świat przyszło ponad 250 maluchówCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News