IMGW ostrzega, burze nadciągają nad Mazowsze. Będzie gorąco i niebezpiecznie

Autor Karolina Kraushar - 9 Sierpnia 2020
Burza nadciąga nad MazowszeŹródło: Pixabay

Burza nadciąga nad Mazowsze. Po upalnym weekendzie czekają nas intensywne opady deszczu, porywisty wiatr i burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał właśnie ostrzeżenie pierwszego stopnia. Przypominamy, że od piątku do niedzieli IMGW wydało również ostrzeżenie w związku z falą upałów.

Burza na Mazowszu

Burza zbliża się do województwa mazowieckiego. Synoptycy z IMGW wydali żółty alert. Burzy towarzyszyć będą silne ulewy, miejscami spadnie do 30-40 mm. Nie możemy wykluczyć porywistych wiatrów, które miejscami osiągną do 80- 90 km/h. Burzom może towarzyszyć grad o średnicy do 2 mm.

Dzisiaj grzeje:
1. Wąż grasuje po warszawskim osiedlu. Rada osiedla ostrzega, uważajcie
2. Porażający błąd w 230 tys. testów na koronawirusa. Już wiadomo, co dokładnie się stało

Po słońcu czas na burze

Synoptycy zapowiadają spadek ciśnienia atmosferycznego, pozostanie ono jednak w polu lekko podwyższonego ciśnienia. Mimo że burz ma być w niedziele więcej niż w sobotę, to wystąpią na stosunkowo niewielkich obszarach. Niewykluczone są jednak miejscowe skupiska burz.

Upały na Mazowszu

Na Mazowszu obowiązuje jeszcze jedno ostrzeżenie wydane przez IMGW. Od piątku instytut ostrzega przed wysokimi temperaturami, które przekraczają 30 stopni Celsjusza. W północnej części Mazowsza obowiązuje ostrzeżenie żółte - pierwszego stopnia. Natomiast w centrum na południu, wschodzie i zachodzie województwa mazowieckiego wydano alert pomarańczowy - drugiego stopnia.

Porażające morderstwo w Warszawie. Pokłócił się z sąsiadem, brutalnie go zabiłPorażające morderstwo w Warszawie. Pokłócił się z sąsiadem, brutalnie go zabiłCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. PKO BP wprowadza duże zmiany. Rewolucja w banku może zmienić życie wielu klientów
  2. Koszmarny wypadek z udziałem nastolatka. Kompletnie pijany kierowca potrącił go na oczach jego matki
  3. Tragiczny wypadek na Mazowszu. Mężczyzna nie żyje, kobieta w stanie ciężkim
  4. Powiększa się strefa płatnego parkowania w Warszawie. Kierowcy mogą już wykupić abonament
  5. Policja pilnie poszukuje świadków wypadku. Nie żyje rowerzysta, każda informacja może być ważna
  6. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich Polaków, trzeba się dostosować
W szpitalu doszło do pomyłki. Przez ponad 30 lat wychowywali nie swoje dzieckoW szpitalu doszło do pomyłki. Przez ponad 30 lat wychowywali nie swoje dzieckoCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News