Pilne ostrzeżenie GIS. Szkło, pleśń i martwe szkodniki w burakach. Nie wolno ich jeść

Autor Julian Bakuła - 6 Października 2020
Buraki marki Lewiatan mogą nie nadawać się do spożycia - ostrzega GIS. Sprawdź, które partie produktu są zanieczyszczone.Źródło: Wawa Info

Buraki marki Lewiatan mogą nie nadawać się do spożycia ze względu na wykryte w nich zanieczyszczenia. Główny Inspektorat Sanitarny opublikował ostrzeżenie w związku ze stwierdzeniem obecności szkła, pleśni i martwych szkodników w niektórych partiach produktu Buraczki wiórki Lewiatan, 290 g. Sprawdź, czy chodzi o buraki zakupione także przez ciebie.

Buraki marki Lewiatan mogą nie nadawać się do jedzenia

Buraki marki Lewiatan sprzedawane pod nazwą "Buraczki wiórki Lewiatan, 290 g" mogą nie nadawać się do spożycia. W wyniku podjętego w związku ze skargą konsumencką badania Państwowa Inspekcja Sanitarna wykryła w niektórych partiach tych buraków groźne dla życia i zdrowia spożywających je osób zanieczyszczenia. "Na podstawie oceny laboratoryjnej w produkcie stwierdzono: w 3 z 4 pobranych próbek obecność pleśni, w 2 z 4 próbek obecność zanieczyszczeń biologicznych (martwe, zasuszone szkodniki), natomiast w 1 z 4 próbek obecność czterech odłamków szkła" - czytamy w komunikacie Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS). Zakład produkujący zanieczyszczone buraki rozpoczął procedurę wycofywania określonych partii produktu z obrotu, tymczasem GIS podkreśla, że nie należy ich spożywać.

Buraki

[Źródło obrazu: Główny Inspektorat Sanitarny]

Dzisiaj grzeje:
1. W Warszawie zawyją syreny. Rzecznik ratusza wyjaśnia, mieszkańcy powinni się przygotować
2. Policjanci już wystawiają mandaty na 500 zł. Dają tylko jedną szansę
3. Taka będzie tegoroczna zima! Mamy prognozę pogody na zimę 2020/2021

Które partie buraków marki Lewiatan są zanieczyszczone?

Jak podaje GIS, w wyniku kontroli przeprowadzonej w poniedziałek (05.10) przez sanepid w zakładzie P.P.H.U „FRUTICO”, Eksport - Import w Pajęcznie inspektorom sanitarnym udało się ustalić, że potencjalnie zanieczyszczone szkłem, pleśnią i martwymi szkodnikami mogą być buraki z partii 15.07.2021/B z datą minimalnej trwałości: 15.07.2021, które wyprodukowano tam dnia 15.07.2020 r. w ilości 6400 sztuk. Cała ta partia produktu została dostarczona do odbiorcy: Lewiatan Holding S.A., który został poinformowany o konieczności wycofania jej ze sprzedaży. Jednak z uwagi na prawdopodobieństwo, że wielu konsumentów zdążyło już zakupić potencjalnie niebezpieczny produkt, dla dobra ogółu należy zadbać o rozpowszechnienie informacji na temat zanieczyszczeń w burakach ze wspomnianej partii produkcyjnej.

Buraki

Buraki

[Źródło obrazów: Główny Inspektorat Sanitarny]

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Doniesienia mediów są bardzo przykre. Ewa Drzyzga zdruzgotana, nieoficjalne przecieki dotyczą jej rodziny
  2. Nietypowy wypadek w Rudzie Śląskiej. Kto ponosi winę? - Wideo
  3. Ogromna nawałnica w Warszawie. Ulice dosłownie płyną. Jest tragicznie
  4. 1 listopada nie odwiedzimy grobów bliskich? Jest komentarz rzecznika rządu
  5. Dramatyczna akcja straży miejskiej w Warszawie. Liczyła się każda sekunda
  6. Ujawniono prawdziwą liczbę infekcji Covid-19. Ma się nijak do oficjalnej
Ośmielił się zwrócić uwagę, pobili go na przystanku. Porażająca relacja świadkówOśmielił się zwrócić uwagę, pobili go na przystanku. Porażająca relacja świadkówCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News