W Warszawie powstały ławki, na których nie da się usiąść. Kuriozum czy dobry pomysł?

Autor Alicja Guz - 28 Września 2020
budżet obywatelski - spoczniki w WarszawieŹródło: Zarząd Zieleni Miejskiej m. st. Warszawy

Budżet Obywatelski daje mieszkańcom Warszawy możliwość wyboru, na co powinna zostać wydana część środków finansowych miasta. To właśnie w ramach Budżetu Obywatelskiego w Warszawie ustawiono 15 ławek, na których... nie da się siedzieć.

Budżet Obywatelski w Warszawie

Budżet Obywatelki pozwala mieszkańcom stolicy wybrać inicjatywy, na których zrealizowanie powinna zostać przeznaczona część środków finansowych miasta. W ramach Budżetu Obywatelskiego w Warszawie ustawiono 15 spoczników. Co to takiego? To ławka do odpoczynku na stojąco.

Dzisiaj grzeje:
1. Jaka będzie pogoda w zimie? IMGW pokazało prognozy. Nie mamy dobrych wiadomości
2. 500 plus z problemami. Nie zauważysz zmian, możesz nie dostać świadczenia
3. Porażające wiadomości z Płocka. Mężczyzna wypadł z okna hotelu, nie żyje

Spoczniki w Warszawie

Jak podaje Zarząd Zieleni Miejskiej m.st. Warszawy, spoczniki to nowo projektowane elementy systemu warszawskich mebli miejskich. - Na testowanie spocznika w zeszłym roku zaprosiliśmy przedstawicieli wydziałów urzędu miasta (m.in. Wydziału Pomocy Osobom Niepełnosprawnym), przedstawicieli organizacji pozarządowych, Rady Seniorów m.st. Warszawy oraz aktywnych mieszkańców. Zależało nam na zgromadzeniu kilku zróżnicowanych grup użytkowników w celu porównania ich opinii na temat testowanego elementu oraz opracowania wspólnych wytycznych. Wnioski z testów zostały poddane analizie i wykorzystane przez projektanta, tak by komfort i funkcjonalność siedziska były optymalne - wyjaśnia Zarząd Zieleni Miejskiej.

Gdzie stanęły spoczniki?

Na razie w Warszawie ustawiono łącznie 15 spoczników. Pierwsze dwa stanęły na Placu Wilsona, przy przejściu dla pieszych przez ulicę Mickiewicza. - To realizacja projektu z Budżetu Obywatelskiego numer 904 na rok 2020 „Ławeczka do czekania na zielone światło” - tłumaczy Zarząd Zieleni Miejskiej. Kolejnych 10 zamontowano na terenie Parku Mirowskiego. Te z kolei ustawiono w ramach realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego „Ławki podpórki dla seniorów”. Ostatnie trzy spoczniki znajdują się na terenie dzielnicy Mokotów przy ulicach: Domaniewskiej, Madalińskiego oraz Wołoskiej. Jak podaje ZZM: „Lokalizacje zostały wskazane podczas spacerów badawczych zorganizowanych przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy”.

Niezwykłe Niezwykłe "wuzetki" to jeden z symboli Warszawy, lubicie? Ich historia jest zaskakującaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niezbędna jest pilna pomoc. Michał Wiśniewski przekazał tragiczną wiadomość, błaga o pomoc
  2. Nietypowa kontrola policyjna. Zatrzymany kierowca nie wiedział, że jego samochód się pali
  3. Alarmy bombowe w szkołach w całej Polsce. Ewakuowano kilkanaście placówek na Mazowszu
  4. Niewiarygodne, co stało się w parku w Warszawie. Zapomnieli, że są w miejscu publicznym
  5. "Czajka" pobiła światowy rekord. WIOŚ nie ma wątpliwości. Brawo?
  6. “Powiedzieć o tym fake news to zdecydowanie za mało”. Oceniamy słowa premiera o “tabliczkach LGBT”
15-latka od kilku miesięcy nie wróciła do domu. Policja apeluje: pomóżmy ją odnaleźć15-latka od kilku miesięcy nie wróciła do domu. Policja apeluje: pomóżmy ją odnaleźćCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News