Legendarny zespół przerywa milczenie. Wystosował ważny list do TVP

Autor - 31 Sierpnia 2020
Budka Suflera nie kryje zdziwieniaŹródło: By Adrian Grycuk - Own work, CC BY-SA 3.0 pl,

Budka Suflera wystosowała list otwarty do dyrekcji agencji kreacji rozrywki i oprawy Telewizji Polskiej, Anny Cyzowskiej-Andura i Marka Sierockiego. Zespół oburzyła decyzja TVP. Chodzi o zaplanowany koncert "Cisza jak ta" poświęcony pamięci zmarłego Romualda Lipko. Okazuje się, że wśród artystów zaproszonych do wspólnego występu zabrakło Budki Suflera, której Lipko był liderem.

Budka Suflera napisała list do TVP

Budka Suflera, której lider - Romuald Lipko zmarł na chorobę nowotworową w lutym 2020 roku, skierował do Telewizji Polskiej list w sprawie koncertu poświęconego pamięci kompozytora. TVP zorganizowało koncert "Cisza jak ta" w ramach Festiwalu w Opolu, jednak nie zaproszono do współpracy zespołu. Formacja zaskoczona zaistniałą sytuacją postanowiła wystosować list otwarty do dyrektorów agencji kreacji rozrywki i oprawy TVP.

Dzisiaj grzeje:
1. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało właśnie pilny alert. Nie chodzi o pogodę, sprawa jest poważniejsza
2. Premier zwrócił się do emerytów. Ma ważne informacje na temat 13. i 14. emerytur

List otwarty do TVP

- W związku z zaplanowanym w ramach Festiwalu Opolskiego koncertem "Cisza jak ta" poświęconym pamięci Romualda Lipko, jako muzycy Budki Suflera, z którą śp. Romuald Lipko przeszedł całą swą drogę artystyczną, z którą odnosił swe największe sukcesy jako kompozytor, aranżer i artysta wykonawca, z którą odbył swą ostatnią trasę koncertową w 2019 r. oraz dokonał ostatnich w życiu nagrań swych kompozycji, oświadczamy, że za swój moralny obowiązek uważamy uczczenie pamięci zmarłego Przyjaciela poprzez wystąpienie w takim koncercie - zauważa grupa w liście wystosowanym do Telewizji Polskiej.

Wśród wykonawców brak Budki Suflera

Zespół nie kryje żalu do stacji, która pominęła Budkę Suflera, której liderem był Lipko. - Trudno zrozumieć, dlaczego wśród licznych wykonawców koncertu ma zabraknąć Budki Suflera. Dlaczego Budka Suflera ma zostać pozbawiona możliwości złożenia hołdu swemu liderowi i kompozytorowi, skoro właśnie z tym Zespołem śp. Romuald Lipko identyfikował się przez całe swe życie i w ostatnim roku swego życia reaktywował jego działalność - czytamy w napisanym przez zespół liście.

Nie żyje 8 osób. Czarna niedziela na MazowszuNie żyje 8 osób. Czarna niedziela na MazowszuCzytaj dalej

Budka Suflera nie kryje zdziwienia

- Niniejszym wyrażamy głębokie zdziwienie, zaskoczenie i rozgoryczenie faktem, że Budka Suflera nie została uwzględniona wśród występujących w tym koncercie wykonawców. Smuci to, że Telewizja Polska, jako organizator koncertu "Cisza jak ta", uniemożliwiła wypełnienie nam - najbliższym współpracownikom i przyjaciołom - moralnych zobowiązań wobec śp. Romualda Lipko i należyte Jego uczczenie - kończy list zadziwiona decyzja TVP Budka Suflera.

"Cisza jak ta" bez Budki Suflera

"Cisza jak ta" ma być koncertem zamykającym 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2020 i artystycznym hołdem, złożonym przez artystów, liderowi Budki Suflera - Romualdowi Lipce. Na scenie w niedzielę 6 września mają wystąpić m.in. Beata Kozidrak, Izabela Trojanowska, Maryla Rodowicz, Katarzyna Cerekwicka, Krzysztof Cugowski, Piotr Cugowski, Sławek Uniatowski czy Justyna Steczkowska.

Kto powinien decydować o powrocie dzieci do szkoły? Zdania są podzieloneKto powinien decydować o powrocie dzieci do szkoły? Zdania są podzieloneCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ojciec nowych gwiazd show TVN był kryminalistą. Niespodziewana sytuacja w "Top Model"
  2. Dramatyczne nagranie z Tomaszowa Lubelskiego. Policja publikuje je ku przestrodze
  3. Zdumiewające informacje z samego rana. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło
  4. Tysiące wyładowań na minutę, dziesiątki tysięcy ludzi bez prądu. Katastrofalne skutki burzy na Mazowszu
  5. Chwile grozy w Warszawie. Są nagrania, noc przyniosła ogrom zniszczeń
  6. Wiadomość z ostatniej chwili. Właśnie nadeszło potwierdzenie od premiera Morawieckiego
GIS wycofuje popularne chipsy. Wydano pilny komunikatGIS wycofuje popularne chipsy. Wydano pilny komunikatCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News