Gigantyczna awaria na Mazowszu. Tysiące osób nie ma prądu. Sytuacja jest poważna, operator wydał oświadczenie

Autor Mateusz Dolak - 14 Października 2020
Brak prądu na MazowszuŹródło: wawainfo

Bardzo duża awaria na Mazowszu. Kilka tysięcy gospodarstw nie ma prądu z powodu awarii u operatora energii. Energa Operator wydała oświadczenie w tej sprawie. Sytuacja jest poważna.

Brak prądu na Mazowszu jest wynikiem szkód po burzy

Brak prądu dotknął część domów na Mazowszu w związku z burzami, które przetoczyły się przez województwo w ciągu ostatniej doby. Obfite opady i porywisty wiatr poskutkowały ogromnymi szkodami w całym regionie. Straż pożarna interweniowała w związku z tym niemal 300 razy, usuwając skutki lokalnych podtopień czy zerwanych konarów. - Interwencje dotyczyły głównie usuwania wiatrołomów, połamanych drzew, pompowania wody oraz udrożnienia szlaków komunikacyjnych - powiedział przywoływany przez PAP mł. bryg. Karol Kierzkowski z mazowieckiej straży pożarnej. Najgorsza sytuacja jest w okolicach Płocka, gdzie strażacy interweniowali w ciągu ostatniej doby aż 57 razy. Zniszczenia na Mazowszu poskutkowały także przerwami w dostawach prądu, w związku z czym Energa wydała ważne oświadczenie. - Informujemy, iż w związku z wyjątkowo niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi występują przerwy w dostawie energii elektrycznej. Nasze służby nie ustają w wysiłkach, by zasilanie powróciło do Państwa domów jak najszybciej - czytamy w komunikacie na stronie Energi.

Energa wydała komunikat. Gdzie może wystąpić brak prądu?

W wydanym w środę (14.10) komunikacie Energa informuje także, że na stronie operatora na bieżąco można monitorować rejony Polski, w których ze względu na zniszczenia burzowe występują przerwy w dostawach prądu. Na stronie można znaleźć regularnie aktualizowaną mapę. "Mapa wskazuje obszary, do których nie dociera energia elektryczna w wyniku wyłączeń linii średniego napięcia zasilających stacje transformatorowe. W związku z dużą liczbą połączeń czas oczekiwania na przyjęcie zgłoszenia może ulec znaczącemu wydłużeniu. Prosimy skorzystać z formularza zgłoszeniowego lub wysłać sms o treści AWARIA na numer 3991 lub zadzwonić pod numer 991 wówczas, gdy obszar, na którym nie ma zasilania, nie występuje w wykazie pod mapą. Jednocześnie przypominamy, że korzystanie z funkcjonalności systemu do obsługi zgłoszeń dotyczących zagrożenia życia należy wykorzystywać w sytuacjach uzasadnionych" - czytamy w komunikacie Energi. Jeśli chodzi o Mazowsze, najbardziej dotknięte awaryjnymi wyłączeniami prądu są powiaty ciechanowski i płocki.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News