Premier powiedział co z wyjazdami na Boże Narodzenie. Jasny komunikat i apel do Polaków

Autor Mateusz Dolak - 21 Listopada 2020
Mateusz MorawieckiŹródło: premier.gov.pl

Premier Mateusz Morawiecki powiedział jak mogą wyglądać Święta Bożego Narodzenia w 2020 roku. Podczas konferencji prasowej na której dowiedzieliśmy się o otwarciu placówek handlowych, dziennikarze zapytali szefa rządu o ewentualny zakaz przemieszczania się w okresie świąt.

Takie zdarzenie ciężko opisać. Jedna osoba zginęła, kilkanaście zostało rannych. Poruszający wpisTakie zdarzenie ciężko opisać. Jedna osoba zginęła, kilkanaście zostało rannych. Poruszający wpisCzytaj dalej

"Pracujemy nad możliwościami prawnymi"

Morawiecki odpowiedział, że redukcja kontaktów społecznych jest tematem bardzo ważnym dla dalszego przebiegu pandemii. - Dlatego pracujemy również nad takimi możliwościami prawnymi, które ograniczą przemieszanie się - odpowiedział premier.

- Już dzisiaj apeluję, żeby nie zamawiać wyjazdów oraz atrakcji turystycznych ani w Austrii, ani we Włoszech, ani w Szwajcarii, ani również w Polsce - podkreślił. i Dodał, że "wszystkich Polaków musimy dzisiaj poprosić, żeby nie planowali dużych spotkań rodzinnych, bo wtedy dochodzi do mieszania się ludzi i zwiększonego prawdopodobieństwa transmisji koronawirusa".

Niezależnie od planów rządu, całkowity zakaz przemieszczania się może zostać wprowadzony wcześniej. Stanie się tak, gdy średnia dzienna zachorowań z siedmiu dni przekroczy wartość 27 000 nowych wykrytych przypadków.

Ważyła 22 kilogramy, w ostatniej chwili ją uratowali. Niestety po kilku dniach przekazali tragiczne wieściWażyła 22 kilogramy, w ostatniej chwili ją uratowali. Niestety po kilku dniach przekazali tragiczne wieściCzytaj dalej

100 dni Solidarności

Podczas sobotniej konferencji prasowej dowiedzieliśmy się o planach rządu w związku z pandemią koronawirusa. Premier przedstawił trzy projekty rozporządzeń w sprawie ograniczeń, zakazów i nakazów. Wszystkie zależeć będą od rozwoju epidemii i ilości nowych przypadków.

28 listopada ponownie zostaną otwarte galerie i placówki handlowe, a zakupy mają odbywać się w ścisłym reżimie sanitarnym.

Rząd zmniejszył natomiast liczbę osób, które mogą uczestniczyć w spotkaniach. Do tej pory zasadą było 5 osób uczestniczących w zgromadzeniu i 20 osób uczestniczących w spotkaniu. Teraz w obu przypadkach maksymalna ilość osób to 5. Limity nie dotyczą osób, które wspólnie mieszkają

DZISIAJ GRZEJE:
1.
Ważyła 22 kilogramy, w ostatniej chwili ją uratowali. Niestety po kilku dniach przekazali tragiczne wieści
2.W sieci zawrzało. Syn Zenka Martyniuka znów dorzucił do pieca. Celebryta opublikował wpis o tajemniczym wyjeździe w egzotyczne regiony

3. Ogrom policji w parku, mieszkańcy pytają co się dzieje. Właśnie rozpoczął się protest antycovidowców

Reszta bez zmian

Nadal zamknięte będą obiekty fitness, placówki kultury, restauracje, bary i kluby. Rząd nie zniósł też zakazu organizacji wesel, konsolacji, czy godzin dla seniorów które obowiązują do 10 do 12.

Cały czas musimy zachowywać 1,5 m dystansu od innych osób i nosić maseczki. Dzieci i młodzież poniżej 16. roku życia w dniach nauki szkolnej pomiędzy godziną 8 a 16 nie może wychodzić z domu bez opieki. Szkoły nadal pozostają zamknięte a nauka odbywa się zdalnie.

Ogrom policji w parku, mieszkańcy pytają co się dzieje. Właśnie rozpoczął się protest antycovidowcówOgrom policji w parku, mieszkańcy pytają co się dzieje. Właśnie rozpoczął się protest antycovidowcówCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Objawy raka płuc widoczne na twarzy. Kiedy się pojawią nie ma chwili do stracenia
  2. Nagranie ze śmiertelnego wypadku w Łodzi. Tragiczne zdarzenie zarejestrowała samochodowa kamerka
  3. Jasnowidz Jackowski aż nie mógł uwierzyć w to co się dzieje. Już się zaczęło, ponura wizja Warszawy podczas najnowszej przepowiedni
  4. Nagła akcja na placu Konstytucji, próbowały zablokować furgonetkę. Osiem radiowozów na kobiety
  5. Zielona woda w Warszawie. Co się dzieje?
  6. Niezbędna pomoc, śmiertelna choroba postępuje. Andrzej Duda apeluje w imieniu rodziny mężczyzny
  7. Niestety, klienci jednego z największych banków w Polsce w niebezpieczeństwie. Można stracić wszystkie pieniądze

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News