Biskupi wydali ważny komunikat. Koniec tradycji. W tym roku zmieni się wiele w Boże Ciało

Autor Karolina Kraushar - 3 Czerwca 2020
Jak będzie wyglądać tegoroczna procesja Bożego Ciała w Warszawie?Źródło: Wikipedia, By Politykstargard - Praca własna, CC

Diecezja warszawsko-praska opublikowała komunikat dotyczący organizacji procesji Bożego Ciała. W tym roku z powodu koronawirusa nie będzie tradycyjnych procesji, które odbywały się na ulicach. Biskupi w swoich zaleceniach opisali jak powinny wyglądać uroczystości Bożego Ciała w 2020 roku.

Procesja Bożego Ciała

W komunikacie wystosowanym przez diecezję warszawsko-praską czytamy, żeby procesje nie wychodziły na ulice. - Biorąc pod uwagę aktualną sytuację epidemiologiczną, zalecam, aby Księża Proboszczowie zorganizowali procesję Bożego Ciała do czterech ołtarzy na terenie przykościelnym. Nie powinny one odbywać się między parafiami - zalecił Romuald Kamiński, biskup Warszawsko-Praski.

Dzisiaj grzeje:
1. Skandal w Warszawie. W nocy zrobili tak samo jak w USA. Pomnik wielkiego Polaka zdewastowany
2. 1200 zł dla tysięcy matek. Niewiele osób wie, że mężczyźni też mogą pobierać dodatkowe pieniądze

Archidiecezja warszawska

Zalecenia obejmują tylko teren diecezji warszawsko-Praskiej, która ograniczona jest do Pragi-Północ, Pragi-Południe, Wawra, Wesołej, Białołęki, Rembertowa i terenów w dorzeczach Wisły i Narwi. Pozostała część obwarzanka Warszawskiego należy do Archidiecezji Warszawskiej. Tu nie ma jeszcze decyzji w sprawie procesji Bożego Ciała. - Nie zostały jeszcze sporządzone wytyczne dotyczące tego jak będą wyglądały tegoroczne procesje Bożego Ciała. Komunikat w tej sprawie pojawi się wkrótce - przekazał rzecznik ksiądz Przemysław Śliwiński.

Dyspensa z udziału we mszy

Dyspensa od udziału w niedzielnych mszach świętych, która została wprowadzona na początku pandemii koronawirusa została odwołana przez arcybiskupa metropolitę warszawskiego kardynała Kazimierza Nycza 31 maja 2020 roku. Z udziału w mszy świętej zwolnione zostają jednak nadal osoby starsze, przebywające na kwarantannie, wierni z objawami infekcji oraz opiekujący się niepełnosprawnymi i chorymi.

Wynajmują mieszkania za tysiące, żyją z grzybem. Nie mogą rozwiązać umowy najmuWynajmują mieszkania za tysiące, żyją z grzybem. Nie mogą rozwiązać umowy najmuCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyjątkowo smutne wieści, Maryla Rodowicz w żałobie. Straciła najbliższą osobę
  2. Media przekazują fantastyczną wiadomość. ws. Krzysztofa Piątka. Nareszcie się doczekał
  3. Wypadek na torach. Duże opóźnienia w kursowaniu pociągów
  4. Przed chwilą podano oficjalną datę wyborów prezydenckich. Kiedy pójdziemy do urn?
  5. Zmiany w parafiach w Warszawie i na Mazowszu. Archidiecezja właśnie wydała komunikat
  6. Zatrważające doniesienia z Dolnego Śląska. Mocny wstrząs, pod ziemią byli ludzie, co tam się wydarzyło?

Rafał Trzaskowski pokazał swoje dzieci. Prezydent Warszawy pochwalił się rodzinąRafał Trzaskowski pokazał swoje dzieci. Prezydent Warszawy pochwalił się rodzinąCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News