1000 zł na wakacje jednak nie dla wszystkich. Wiceminister podał szczegóły

Autor - 14 Maja 2020
bon turystycznyŹródło: fot. Alicja Guz

Bon turystyczny w wysokości 1000 złotych ma przysługiwać pracownikom zatrudnionym na umowę o pracę. Jednak jak się okazuje, nie wszyscy będą mogli z niego skorzystać. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Bon turystyczny

W związku z panującą pandemią koronawirusa znacznie ucierpiała branża turystyczna w Polsce. Bon turystyczny to nowe rozwiązanie, nad którym pracuje Ministerstwo Rozwoju. Ma ono nie tylko pomóc Polakom spędzić udane wakacje, ale również ożywić branżę turystyczną. Wysokość bonu będzie wynosiła 1000 złotych. 90 procent kosztów, czyli 900 zł weźmie na siebie państwo, a pozostałą kwotę 100 zł dopłacą pracodawcy.

Dzisiaj grzeje:
1. Złodzieje ukradli samochód ratownikowi LPR. W środku był sprzęt, bez którego nie może latać
2. Bon turystyczny 1000 plus na wakacje. Wiadomo już kto może go dostać, uprawnionych aż 60 proc. polskich pracowników

Kto otrzyma bon turystyczny?

Według zapowiedzi Ministerstwa Rozwoju bon turystyczny będzie przysługiwał pracownikom zatrudnionym na umowę o pracę, których dochód nie przekracza 5200 złotych brutto. - W naszym projekcie około 60 procent niżej i średnio zarabiających Polaków miałoby dostęp do tego projektu - poinformował wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy w rozmowie z RMF FM.

Dlaczego nie wszystkie osoby pracujące?

Wiceminister Andrzej Gut-Mostowy pytany był równie przez RMF FM o to, dlaczego projekt nie obejmuje wszystkich pracowników, niezależnie od rodzaju umowy. - Musimy jakiś kompromis zawrzeć. Koszt tego projektu jest przewidziany na około 7 miliardów złotych dla budżetu państwa. Z chwilą, gdybyśmy zaproponowali projekt, który kosztowałby znacznie więcej, byłoby niebezpieczeństwo, że naszego budżetu nie byłoby na to stać - tłumaczył w rozmowie.

RMF FM: Trzaskowski zgodził się ubiegać o fotel prezydenta PolskiRMF FM: Trzaskowski zgodził się ubiegać o fotel prezydenta PolskiCzytaj dalej

Jak będzie można wykorzystać bon?

Jak podał wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy w rozmowie z RMF FM -To będzie karta w formie elektronicznej, karta prepaidowa. Tylko i wyłącznie obiekty, które mają terminale, będą mogły z tego korzystać. - Co więcej, bon będzie można zrealizować wyłącznie na terenie Polski. Projekt ma bowiem na celu wsparcie szeroko rozumianej turystyki, a przede wszystkim usług noclegowych i biur podróży. - Można będzie za tę kwotę tysiąca złotych wykupić kilka noclegów, ale także poprosić hotel, żeby tam się znalazły usługi turystyczne, na przykład spływ kajakowy lub wejście do aquaparku - tłumaczył wiceminister.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. W Polsce padł właśnie rekord
  2. Gwiazda Fame MMA przekroczyła kolejną granicę. Odsłoniła za dużo, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  3. Ogromny pożar pod Warszawą. Cały dom spłonął, nie żyje mężczyzna
  4. Górnicy jadą do Warszawy. Będzie wielki protest w stolicy
  5. Kobieta kupiła świnię, chciała trzymać ją w domu. Teraz będzie miała duże kłopoty
  6. Kidawa-Błońska wycofuje kandydaturę z wyborów prezydenckich. Co się stało?
Rząd właśnie opublikował projekt zniesienia kolejnych obostrzeń. Co się zmieni?Rząd właśnie opublikował projekt zniesienia kolejnych obostrzeń. Co się zmieni?Czytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News