Bon turystyczny 1000 zł. Kiedy będzie wypłata? Kto może złożyć wniosek?

Autor Alicja Guz - 22 Maja 2020
Turyści w GdańskuŹródło: Pixabay

Bon turystyczny to propozycja pomocy polskiej branży turystycznej, która znacznie ucierpiała w związku z pandemią koronawirusa. Kto i gdzie będzie mógł wykorzystać otrzymane pieniądze? | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Bon turystyczny nie dla wszystkich

Jak już wcześniej pisaliśmy, bon turystyczny będzie przysługiwał wszystkim pracownikom zatrudnionym na umowę o pracę, których dochód nie przekracza 5200 złotych brutto. Tę decyzję tłumaczył już w rozmowie z RMF FM wiceminister Andrzej Gut-Mostowy. - Musimy jakiś kompromis zawrzeć. Koszt tego projektu jest przewidziany na około 7 miliardów złotych dla budżetu państwa. Z chwilą, gdybyśmy zaproponowali projekt, który kosztowałby znacznie więcej, byłoby niebezpieczeństwo, że naszego budżetu nie byłoby na to stać - powiedział.

Awaria w Alior Banku i Banku Poczyowym 22.05.2020. Klienci mają problemAwaria w Alior Banku i Banku Poczyowym 22.05.2020. Klienci mają problemCzytaj dalej

Gdzie będzie można wykorzystać bon?

Z racji tego, że bon turystyczny ma być formą wsparcia polskiej turystyki, otrzymane pieniądze będzie można wykorzystać jedynie podczas wakacji spędzanych na terenie Polski. Co ważne, bon ma być w formie karty prepaidowej, więc skorzystać z niego będzie można wyłącznie w obiektach posiadających terminale płatnicze. Za otrzymane 1000 złotych na wakacje będzie można m.in. opłacić noclegi, spływ kajakowy czy wizytę w aquaparku.

Dzisiaj grzeje:
1. Policja wydała stanowcze oświadczenie. Posypią się mandaty, nie będzie taryfy ulgowej
2. Resort Sprawiedliwości planuje kolejną, dotkliwą karę. Możesz stracić nawet 3 tys. zł

Kto pokryje koszty?

Jak informuje Ministerstwo Rozwoju, pracodawcy nie będą zobligowani do pokrycia całkowitego kosztu bonu turystycznego. - Nie będziemy sięgać do kieszeni pracodawców, bo ten rok nie jest rokiem na to, żeby zmuszać pracodawców do wzmożonych wydatków, dlatego w tym roku taki bon będzie w 90 proc. sfinansowany z budżetu państwa, 10 proc. to będzie wkład własny pracodawcy - wyjaśniała Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz w programie "Money. To się liczy".

Termin składania wniosków nieznany

Na razie Ministerstwo Rozwoju nie podało informacji na temat terminu składania wniosków o bon turystyczny. Możliwe, że informacja gdzie i kiedy będzie można ubiegać się o otrzymanie bonu, zostanie podana do końca czerwca, by już w lipcu pierwsze osoby mogły skorzystać z finansowego wsparcia.

40 km/h na trasie Łazienkowskiej. ZDM wyremontuje wiadukty, będą utrudnienia40 km/h na trasie Łazienkowskiej. ZDM wyremontuje wiadukty, będą utrudnieniaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Premier przekazał wiadomość bardzo późno w nocy. Zapadła decyzja po wielogodzinnych naradach, potwierdziło się wiele spekulacji
  2. Justyna Żyła zaskoczyła internautów. Wielu nadal nie może uwierzyć (FOTO)
  3. Wszedł przez balkon, obezwładnił opiekunkę, zabrał dziecko. Porwanie 9-letniego chłopca
  4. Atak furii na środku ulicy. Wysiadł z auta, zaczął kopać inny samochód. Wszystko widzieli strażnicy miejscy
  5. Lechowi Wałęsie puściły nerwy. Bardzo wulgarne słowa w kierunku Andrzeja Dudy
Zerwany dach zabił mu żonę i córki. Po miesiącach on i rodzina przerywają milczenieZerwany dach zabił mu żonę i córki. Po miesiącach on i rodzina przerywają milczenieCzytaj dalej

Następny artykuł