Ministerstwo wydało pilne ostrzeżenie, przekazujcie dalej. Uwaga, chodzi o bon turystyczny

Autor Alicja Guz - 18 Lipca 2020
zdjęcie ilustracyjneŹródło: Wikipedia, By Kac zoR - Author: Kac_zoR, CC BY 2.5

Ministerstwo Rozwoju ostrzega przed oszustami. Nieznane osoby powołując się na resort, proponują "specjalne vouchery urlopowe" dla osób w wieku 40-80 lat, za które najpierw trzeba zapłacić przelewem. Ministerstwo podkreśla, że bon turystycznie nie będzie wypłacany w formie gotówkowej.

Oszukują na bon turystyczny

Ministerstwo Rozwoju ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod resort. "W związku z kolejnymi sygnałami napływającymi do MR, ostrzegamy przed telefonami od nieznanych osób, które powołując się na Ministerstwo Rozwoju, proponują "specjalne vouchery urlopowe" dla osób w wieku 40-80 lat " czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Ministerstwa Rozwoju.

Dzisiaj grzeje:
1. 4-latek wypadł z czwartego piętra. Tragedia w Warszawie
2. Bankomat nie wydał gotówki, ale pieniądze z konta zeszły. Klienci apelują o sprawdzanie swoich kont

Oszuści wyłudzają pieniądze

Jak podaje resort rozwoju, proponowane oferty dotyczą tygodniowego pobytu w kurorcie. Jednak warunkiem przysłania vouchera, jest wpłacenie na podane konto pieniędzy za dodatkowe 4 dni wypoczynku (3 dni są za darmo w ramach bonu).

Nowa opłata już niedługo w Polsce. Wszyscy ją odczujemyNowa opłata już niedługo w Polsce. Wszyscy ją odczujemyCzytaj dalej

Ministerstwo Rozwoju ostrzega przed oszustami

"Informujemy, że pracownicy ministerstwa nie dzwonią do nikogo ze "specjalną ofertą". Przypominamy też, że Polski Bon Turystyczny przysługuje wyłącznie dzieciom do 18. roku życia i aktywować go będzie można samodzielnie w systemie PUE ZUS" wyjaśnia i przypomina Ministerstwo Rozwoju.

Dla kogo bon turystyczny?

W piątek 17 lipca prezydent Andrzej Duda podpisał Ustawę o Polskim Bonie Turystycznym. Bon w wysokości 500 złotych nie będzie wypłacany w formie gotówkowej. Będzie to cyfrowe świadczenie udzielane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Bonem turystycznym będzie można opłacić na przykład pobyt w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, na kolonii czy obozie harcerskim. Co ważne, bon turystyczny można wykorzystać jedynie na terenie Polski. Płacić nim można wielokrotnie do 31 marca 2022 roku.

Historyczna chwila, zniknęło rondo Passata. Kierowcy mają nową drogęHistoryczna chwila, zniknęło rondo Passata. Kierowcy mają nową drogęCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pół kraju z pilnymi ostrzeżeniami Instytutu. Zrobi się niebezpiecznie, lepiej dobrze się przygotować
  2. Koszmarny wypadek pod Radomiem. Z BMW nic nie zostało
  3. Pościg w Warszawie. Mężczyzna uciekał z dwójka dzieci
  4. Pogoda w weekend będzie zaskakiwać. Czeka nas duża zmiana temperatury
  5. Mężczyzna jechał na rowerze. Nie żyje
  6. Fani nie mogą dojść do siebie po nagłej śmierci gwiazdy. Była w 8. tygodniu ciąży
Media przed chwilą obiegła smutna wiadomość. Nie żyje Andrzej StrzeleckiMedia przed chwilą obiegła smutna wiadomość. Nie żyje Andrzej StrzeleckiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News