Już za kilka dni tysiące Polaków dostanie pieniądze na wakacje. Znamy szczegóły

Autor Karolina Kraushar - 28 Lipca 2020
Bon turystyczny rusza już za chwilęŹródło: Pixabay

Bon turystyczny rusza już 1 sierpnia. Sprawdziliśmy, ile wyniesie jednorazowa dopłata do wakacji, gdzie będzie można zrealizować bon oraz jak złożyć wniosek o dofinansowanie. Obecnie trwa rejestracja firm zainteresowanych udziałem w programie oraz tworzenie katalogu bazy turystycznej.

Bon turystyczny od 1 sierpnia

Bon turystyczny ma wesprzeć finansowo polskie rodziny. Pośrednio ma również wspomóc osłabioną przez epidemię koronawirusa branżę turystyczną. Bon turystyczny to jednorazowe dofinansowanie w wysokości 500 złotych, które przypada na każde dziecko do 18 roku życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Dzisiaj grzeje:
1. Jeśli je masz, możesz zarobić ponad 8 tysięcy złotych. Chodzi o pozornie zwykłe 10 groszy
2. Koronawirus w kościele. Sanepid pilnie szuka uczestników mszy
3. Na wakacyjnym bonie 500 plus można nieźle zarobić? Trzeba jednak poczekać 3 tygodnie

Za co zapłacimy bonem turystycznym?

Dzięki Bonowi turystycznemu będzie możliwe zapłacenie za imprezy turystyczne lub usługi hotelarskie, które będą realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie Polski. Z Bonu będzie można skorzystać jeszcze w tym roku. Polski Bon Turystyczny będzie dostępny wyłącznie w formie elektronicznej, a uprawnieni obywatele będą mogli z niego korzystać już od 1 sierpnia 2020 roku do końca marca 2022 roku. Bonem zapłacimy między innymi za hostel, hotel, kolonie lub obozy sportowe, harcerskie i rekreacyjne.

Kto dostanie Bon Turystyczny?

Do korzystania z Bonu turystycznego będą uprawnione rodziny posiadające co najmniej jedno dziecko oraz rodziny z dziećmi niepełnosprawnymi. Dofinansowanie wakacji będzie przysługiwać wszystkim rodzicom bez względu na poziom ich dochodów. Dopłatę do wakacji otrzyma prawie 2,4 miliona rodzin, z czego 1,9 miliona, czyli 80 procent rodzin otrzyma świadczenie w wysokości 1000 złotych i więcej. Z rządowego programu będzie mogło skorzystać ponad 6 mln dzieci.

Jak złożyć wniosek i zarejestrować firmę w programie?

Rodzice otrzymają Bon turystyczny po zarejestrowaniu się na Platformę Usługi Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), podobnie jak przy składaniu wniosku o 500+. W tej chwili trwają prace nad tworzeniem katalogu bazy turystycznej, którą koordynuje Polska Organizacja Turystyczna. O tym, jak zarejestrować swoją firmę dowiesz się umieszczonym pod tekstem wideo.

Poruszające słowa siostry Kory. Zdradziła, kogo artystka zobaczyła przed śmierciąPoruszające słowa siostry Kory. Zdradziła, kogo artystka zobaczyła przed śmierciąCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trwa dramatyczna akcja ratunkowa. Na miejscu jest straż i ratownicy, Polska tonie w modlitwach
  2. Emerycie, wiemy, o ile wzrośnie twoje świadczenie. Fatalne wieści dla najuboższych seniorów
  3. Zdjęcia - Polonez powróci na polskie drogi. Wygląda obłędnie. Jeden szczegół zaskakuje
  4. Smutna informacja obiegła media. Nie żyje legendarny muzyk zespołu Dżem
  5. Ogromny pożar samochodu, poparzoną kobietę znaleziono pod wiaduktem, nie żyje. Tragedia na S8
  6. Potężna ulewa na Mazowszu. Miejscowość dosłownie płynie, wszystko zalane
  7. Dramatyczne wiadomości. Nie żyje 5 księży, 2 jest w ciężkim stanie
Przechodzień spojrzał, co wyrosło na trawniku i od razu wezwał służby. Złapali się za głowy widząc, z czym mają do czynieniaPrzechodzień spojrzał, co wyrosło na trawniku i od razu wezwał służby. Złapali się za głowy widząc, z czym mają do czynieniaCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News