ZUS ostrzega przed oszustami. W sieci kwitnie nielegalny handel, można dużo stracić

Autor - 3 Sierpnia 2020
Sprzedają bon turystycznyŹródło: Pixabay

Bon turystyczny ruszył. Już od 1 sierpnia upoważnieni do korzystania z dodatkowego świadczenia, mogą opłacić swój wakacyjny wyjazd lub atrakcję turystyczną za pomocą bonu turystycznego. Choć bon jest dostępny od trzech dni, już pojawiła się grupa osób, która próbuje sprzedać swoje świadczenie. ZUS ostrzega przed nielegalną sprzedażą bonu turystycznego.

Bon turystyczny nie na sprzedaż

Bon turystyczny ruszył zaledwie kilka dni temu. Trzy dni, tyle wystarczyło, aby w internecie pojawiły się ogłoszenia dotyczące sprzedaży bonu. Oszuści próbują np. sprzedać bon o wartości 500 złotych za 400 złotych. ZUS i POT podkreślają, że z bonu mogą korzystać wyłącznie osoby do niego uprawnione.

Dzisiaj grzeje:
1. Za monetę o wartości 5 zł możesz dostać fortunę. Musisz zwrócić uwagę na jeden szczegół
2. Wypadek z udziałem autobusu w Warszawie. Na miejscu akcja służb, są ranni
3. Nagłe oświadczenie Biedronki. Sieć ostrzega klientów, oszustwo na ogromną skalę

Bon turystyczny do 2022 roku

Bon turystyczny obowiązuje od 1 sierpnia 2020 roku, a osoby upoważnione do korzystania ze świadczenia będą mogły opłacić nim nocleg lub atrakcję turystyczną do 31 marca 2022 roku.

Bon turystyczny nie jest na sprzedaż

Bonem turystycznym, możemy opłacić między innymi udział dziecka w kolonii, obozie lub pobyt w hotelu. Osoby uprawione do korzystania z bonu turystycznego mogą dokonać nim płatności za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną, która jest realizowana przez przedsiębiorstwo turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie Polski. Zgodnie z art. 5 ustawy bon nie podlega wymianie na gotówkę, inne prawne środki płatnicze oraz inne środki wymiany.

ZUS ostrzega

Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Polska Organizacja Turystyczna apelują o nieudostępnianie osobom trzecim swojego loginu i hasła do PUE ZUS. Klienci ZUS mają tam dostęp między innymi do danych na temat zgłoszenia do ubezpieczeń, o zwolnieniach lekarskich, o pobranych zasiłkach. ZUS

Wyjątkowy mural powstał w Warszawie. Efektowna grafika ma szczególną moc, jej działanie może cię zaskoczyćWyjątkowy mural powstał w Warszawie. Efektowna grafika ma szczególną moc, jej działanie może cię zaskoczyćCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nieoficjalnie: Uwielbiana gwiazda z „Królowych życia” wylądowała w areszcie. Zrobiła niewybaczalną rzecz
  2. Stan zdrowia Elżbiety Zapendowskiej coraz gorszy. Niestety, nie ma szans na poprawę
  3. Kierowco, miej się na baczności. To w tych miejscach policja łapie na potęgę
  4. Minister zdrowia ostrzega Polaków. Żarty się skończyły, będą kontrole w sklepach
  5. GIS wydał ważny komunikat. Będą zmiany w organizacji wesel
  6. Tragedia na Mazowszu. Sołtys chciał zdjąć gniazdo os, nie żyje
  7. Tragiczne doniesienia. Nie żyje polski polityk
Aktywiści na dachu ministerstwa, wywiesili ogromny baner. Protest Greenpeace w WarszawieAktywiści na dachu ministerstwa, wywiesili ogromny baner. Protest Greenpeace w WarszawieCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł