Został ranny, pomoc ruszyła natychmiast. Kilka dni później ZOO podało smutną wiadomość

Autor Alicja Guz - 18 Kwietnia 2020
Błotniak Ptasi AzylŹródło: Ptasi Azyl Warszawskiego ZOO

11 kwietnia do Ptasiego Azylu Warszawskiego ZOO trafił ranny błotniak znaleziony na śmietniku. Mimo wszelkich starań ptaka nie udało się uratować. - W trakcie zabiegu pacjent zatrzymał się oddechowo, od razu rozpoczęliśmy reanimację. Nie powiodła się - przekazał Ptasi Azyl. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Otrzymał profesjonalną pomoc

Ciężko ranny błotniak znaleziony na śmietniku otrzymał profesjonalną pomoc. Gdy 11 kwietnia trafił do Ptasiego Azylu, miał złamane obie kości prawego przedramienia. Od razu zajęli się nim specjaliści. - Założyliśmy mu opatrunek, podaliśmy niezbędne leki oraz płyny. Musimy dać mu trochę czasu, żeby jego stan się ustabilizował, zanim przejdziemy do poważniejszych zabiegów chirurgicznych - informował wówczas Ptasi Azyl.

Łoś stanął na drodze strażników miejskich. Wystarczył jeden ruch, zwierze uciekło do lasuŁoś stanął na drodze strażników miejskich. Wystarczył jeden ruch, zwierze uciekło do lasuCzytaj dalej

Ofiara postrzelenia

Błotniakowi wykonano badanie RTG, podczas którego okazało się, że został postrzelony. - Na wysokości prawego przedramienia i stawu barkowego widać cieniujące małe odłamy - tłumaczył Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Chronionych. 13 kwietnia na facebookowym profilu instytucji pojawiła się informacja, że stan dzikiego ptaka lekko się pogorszył.

Ptaka nie udało się uratować

W piątek (17 kwietnia) pojawiły się kolejne informacje o stanie błotniaka. - W Azylu dokładamy wszelkich starań, żeby jak najwięcej ptaków przeszło pomyślnie rehabilitację i trafiło na wolność. Niestety, nie zawsze się to udaje. Bywają też smutne momenty, kiedy pomimo ogromu włożonej pracy pacjent odchodzi. Tak stało się w przypadku postrzelonego błotniaka. - poinformował tym razem Ptasi Azyl. - Zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie operacji połamanego skrzydła. Chcieliśmy też usunąć resztki śrutu zalegające w tkankach. Nie mogliśmy czekać dłużej. W trakcie zabiegu pacjent zatrzymał się oddechowo, od razu rozpoczęliśmy reanimację. Nie powiodła się… - podał ośrodek.

Jeden z największych festiwali muzycznych odwołany. Organizatorzy podali nową datęJeden z największych festiwali muzycznych odwołany. Organizatorzy podali nową datęCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od poniedziałku zmieni się jedna bardzo ważna rzecz ws. obostrzeń. Wszyscy na to czekali
  2. PILNE. Nie żyje 27-letni sportowiec. Jego ciało zostało znalezione w basenie, trwa dochodzenie policji
  3. Służby pilnie poszukują klientów Lidla. Robiłeś wtedy zakupy? Natychmiast zgłoś się do sanepidu
  4. Spowodowali kolizję pod wpływem alkoholu. Mogli dostać ogromną karę niezwiązaną z tym zdarzeniem
  5. Koronawirus na komendzie policji. Trzech funkcjonariuszy zakażonych
Ustawił podjazd dla niepełnosprawnych przed klatką. W zemście znalazł przykrą niespodziankę na wycieraczceUstawił podjazd dla niepełnosprawnych przed klatką. W zemście znalazł przykrą niespodziankę na wycieraczceCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News