Ogromna wpadka po wyborach. Wygrali konkurs na wóz strażacki, nie mają straży

Autor Alicja Guz - 15 Lipca 2020
zdjęcie ilustracyjneŹródło: straz.pl

Zwycięzcy akcji MSWiA "Bitwa na wozy" wyłonieni. Nagrodę za dużą frekwencję w niedzielnych wyborach otrzyma między innymi Podkowa Leśna. Jest tylko jedno ale - nagrodą jest wóz strażacki, a w Podkowie Leśnej nie ma straży pożarnej.

"Bitwa o wozy" rozstrzygnięta

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przed wyborami prezydenckimi ogłosiło konkurs. "Bitwa na wozy" miała zachęcić Polaków do licznego udziału w wyborach. Nagrodą bowiem były wozy strażackie dla gmin, w których frekwencja wyborcza będzie największa. Po pierwszej turze wyborów, która odbyła się 28 czerwca, nagrody dostało 17 miejscowości do 20 tys. mieszkańców, które miały największą frekwencję w województwie. Z kolei po drugiej turze promesy na zakup wozów strażackich otrzyma 49 miejscowości na terenie dawnych województw (sprzed reformy administracyjnej z 1999 roku). Wśród nich jest Podkowa Leśna.

Dzisiaj grzeje:
1. Wyciekła poufna rozmowa Andrzeja Dudy. O krok od skandalu, służby już w akcji
2. Kolejna grupa Polaków dostanie bon 500 plus. Sejm przyjął poprawkę, może też skorzystasz

Dostaną wóz strażacki, chociaż nie ma tam straży

Paweł Szefernaker, wiceminister MSWiA zakomunikował na Twiterze: "W ciągu dwóch tygodni wójtowie i burmistrzowie otrzymają w MSWiA oficjalne promesy na zakup wozów strażackich". W dawnym województwie warszawskim największą frekwencję po drugiej turze wyborów prezydenckich miały Michałowice (83,66 procent). Gmina ta wygrała również pierwszą edycję "Bitwy o wozy", więc zgodnie z zasadami z drugiej była wyłączona. Tuż za nią uplasowała się Podkowa Leśna. Według danych MSWiA poszło tam do urn 81,72 procent wyborców, a według Państwowej Komisji Wyborczej 82,53 procent. Burmistrz Podkowy Leśnej się cieszy, jednak jest jedno "ale". Nie ma tam straży pożarnej.

Warszawska celebrytka chodziła bez ubrań po centrum miasta. Sesja wywołała burzęWarszawska celebrytka chodziła bez ubrań po centrum miasta. Sesja wywołała burzęCzytaj dalej

Przyjeżdża straż pożarna z Milanówka

- Dostaniemy wóz pożarny? Super - powiedział w rozmowie z "Gazetą Wyborczą"Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej. W swojej wypowiedzi zaznaczył jednak jedną bardzo ważną rzecz. - My nie mamy straży pożarnej. Jeśli są u nas wydarzenia wymagające interwencji straży, komenda powiatowa w Grodzisku deleguje do nas na akcję oddziały Ochotniczej Straży Pożarnej z Milanówka. Mam nadzieję, że będzie nam wolno użyczyć podarowany wóz strażakom z Milanówka - powiedział burmistrz.

OSP z Milanówka przydałby się nowy wóz

Ochotniczej Straży Pożarnej w Milanówku również przydałby się nowy wóz. - Mamy dwa wozy. Jeden się już mocno kwalifikuje do wymiany - powiedział dla "Gazety Wyborczej" Sławomir Wieleciński, naczelnik OSP w Milanówku. - Nie jest bardzo stary, bo ma 13 lat, ale ma za sobą dużą liczbę wyjazdów. Zajmujemy się i ratownictwem technicznym, i wiatrołomami. Dzisiaj samochody budowane są w innej technologii, są znacznie pojemniejsze. Nowy wóz oszczędziłby nam problemów z przyczepami - dodał naczelnik.

Bestialskie zabójstwo psa. Miał przywiązane do szyi cegły. Zwłoki pływały w rzeceBestialskie zabójstwo psa. Miał przywiązane do szyi cegły. Zwłoki pływały w rzeceCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kinga Duda w poważnych tarapatach? Upubliczniono korespondencję. Co teraz zrobi?
  2. Koszmarny wypadek pod Radomiem. Z BMW nic nie zostało
  3. Nagła akcja CBŚP na dworcu. Ogromy huk, użyli granatów. Co się dzieje?
  4. "Baby boom" w Warszawskim ZOO. Na świat przyszło ponad 250 maluchów
  5. Sztab Rafała Trzaskowskiego przygotował specjalną stronę. Chodzi o protesty wyborcze
  6. Właśnie przyjęto nowe świadczenie. Od 2,4 tys. zł w górę
Wpis Małgorzaty Trzaskowskiej hitem internetu. Co takiego zrobiła?Wpis Małgorzaty Trzaskowskiej hitem internetu. Co takiego zrobiła?Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News