Brutalny atak w Biedronce. Obcokrajowcy pobici w centrum Warszawy

Autor Karolina Kraushar - 16 Lipca 2020
BiedronkaŹródło: Google

Pobito obcokrajowców w centrum Warszawy. Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów popularnej sieci Biedronka, w którym wcześniej mieściło się kino Femina. Policja wszczęła śledztwo w tej sprawie. Obecnie trwa poszukiwanie świadków zdarzenia. O sprawie wypowiedział się kierownik Biedronki, w której doszło do incydentu.

Komentarz Biedronki

Radosław Kruszyński, kierownik operacji i sprzedaży odpowiedzialny za sklep przy al. Solidarności 115 w Warszawie, zapewnił, że: "Sieć Biedronka kategorycznie sprzeciwia się wszelkim aktom przemocy na tle rasistowskim, a bezpieczeństwo naszych klientów jest naszym nadrzędnym priorytetem. Sytuacja, do której doszło 14 lipca 2020 r. na terenie naszego sklepu, miała charakter incydentalny".

Dzisiaj grzeje:
1. Wyciekła poufna rozmowa Andrzeja Dudy. O krok od skandalu, służby już w akcji
2. Przynajmniej 15 dni aresztu za Halloween. Polskie władze przygotowują bezlitosne kary

Mężczyzna chciał zapłacić

- Z analizy zabezpieczonego monitoringu wynika, że kasjerka jedynie zapytała, czy płatność będzie realizowana kartą, czy też gotówką, a sprawcą zamieszania była klientka, przeciwko której toczą się obecnie postępowania karne w sprawie przestępstw na tle rasistowskim - przekazał kierownik sklepu. - Nagranie z monitoringu jednoznacznie wskazuje, że klient płatności za zakupy dokonywał kartą. Także na podstawie monitoringu można stwierdzić, że pracownik ochrony interweniował, aby uspokoić sytuację w momencie, kiedy między klientami doszło już do przepychanek, niemniej jednak poprosiliśmy o dodatkowe wyjaśnienia firmę Konsalnet, która świadczy usługi z zakresu ochrony dla sieci Biedronka. Całe zdarzenie zakończyło się interwencją policji, która prowadzi dalsze działania w tej sprawie - poinformował o wtorkowym zdarzeniu Radosław Kruszyński.

Atak na obcokrajowców w Biedronce

Policja rozpoczęła śledztwo w sprawie ataku na dwóch obcokrajowców - Prowadzimy w tej chwili czynności wyjaśniające. Będziemy przesłuchiwać kasjerkę i świadków zdarzenia. Zabezpieczyliśmy również monitoring w sklepie - przekazał nadkom. Robert Szumiata ze śródmiejskiej policji.

Nagła akcja służb w Warszawie. Strażacy wchodzą do mieszkania przez balkonNagła akcja służb w Warszawie. Strażacy wchodzą do mieszkania przez balkonCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Filmik z tańcem Kingi Dudy podbija internet. O córce prezydenta wypowiedzieli się także jej znajomi ze szkoły
  2. Koszmarny wypadek pod Radomiem. Z BMW nic nie zostało
  3. W Warszawie szykuje się ogromny protest. Wyjdą na ulice już 8 sierpnia
  4. Uważajcie na swoje dzieci. Wydano pilny komunikat ostrzegający przed niebezpieczną substancją
  5. Zabił rowerzystę i uciekł. Tragiczny wypadek w Puszczy Kampinoskiej
  6. Bliska koleżanka Kingi Dudy wyjawiła, jaka jest naprawdę, gdy nie ma w pobliżu kamer. Zaskoczenie?
Bestialskie zabójstwo psa. Miał przywiązane do szyi cegły. Zwłoki pływały w rzeceBestialskie zabójstwo psa. Miał przywiązane do szyi cegły. Zwłoki pływały w rzeceCzytaj dalej

Następny artykuł