Jutro otwierają biblioteki

Autor Alicja Guz - 10 Maja 2020
bibliotekaŹródło: Pixabay

Warszawa otwiera biblioteki. Mają być czynne od 11 maja, jednak ich funkcjonowanie będzie odbywać się według nowych zasad. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Otwarcie bibliotek możliwe było 4 maja

Zgodnie z decyzją rządu, od 4 maja możliwe jest ponowne otwarcie bibliotek, muzeów i galerii. W Warszawie odbędzie się to jednak później. - Ze względu na zbyt późne i nieprecyzyjne rekomendacje, w Warszawie placówki będą otwierane stopniowo i w późniejszych terminach. Jak najbardziej rozumiemy chęć powrotu mieszkańców do normalności, którzy chcieliby odwiedzić ulubione muzeum bądź galerię, jednak pamiętajmy, że wciąż trwa pandemia - poinformowała Karolina Gałecka, rzecznik Urzędu m.st. Warszawy.

Niepokojąca wizja Jasnowidza Jackowskiego. Przewidział protesty, co będzie dalej?Niepokojąca wizja Jasnowidza Jackowskiego. Przewidział protesty, co będzie dalej?Czytaj dalej

Warszawa otworzy biblioteki 11 maja

Zgodnie z decyzją władz stolicy, 11 maja zostaną otwarte biblioteki. - Zdajemy sobie sprawę, że na ten moment czekało całe środowisko biblioteczne oraz czytelnicy, dlatego do ponownego otwarcia bibliotek podchodzimy przede wszystkim odpowiedzialnie. Chcemy mieć pewność, że wdrożone procedury będą dawały gwarancje bezpieczeństwa i sprostają wszystkim zagrożeniom, związanym z epidemią - powiedziała Aldona Machnowska-Góra, dyrektor koordynator ds. kultury i komunikacji społecznej.

Dzisiaj grzeje: 1. Trzaskowski zapowiada wielki kryzys w Warszawie. Sytuacja jest poważna

Nowe zasady funkcjonowania bibliotek

W związku z panującą epidemią koronawirusa funkcjonowanie bibliotek nieco się zmieni. Przede wszystkim ograniczona zostanie liczba osób mogących przebywać jednocześnie w bibliotece. Informacja o maksymalnej liczbie osób będzie podana przed wejściem. Co więcej, osoby odwiedzające placówkę nie będą miały wolnego dostępu do półek. Będą za to zobowiązane do noszenia rękawiczek i maseczki. Dodatkowo pojawią się oddzielne stanowiska do zwrotu i wypożyczenia książek, a także szyby pleksi lub przyłbice dla pracowników. - Miasto zapewni środki do dezynfekcji dla bibliotekarzy i czytelników - zapewniła Karolina Gałecka. Co ważne, czytelnie zostaną otwarte dopiero w IV etapie "odmrażania gospodarki".

Biblioteka online

Biblioteki od marca utrzymują stały kontakt ze swoimi czytelnikami, oferując szeroki program aktywności w wersji online. - Czytanie bajek, quizy i zagadki literackie, filmy czy posty z recenzjami książek gromadziły w sieci wierne grono czytelników - wyliczyła Gałecka. - Stołeczne biblioteki dołączyły także do ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich #NieZostawiamCzytelnika - podsumowała.

Tragedia w Płocku. Matka zamknęła dziecko w aucie. Samochód stanął w płomieniach.Tragedia w Płocku. Matka zamknęła dziecko w aucie. Samochód stanął w płomieniach.Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Był na miejscu znalezienia ciała Kacperka. Media nie przekazały całej prawdy
  2. Wielki dramat Anny Lewandowskiej. Robert został oddzielony od rodziny po narodzinach Laury. Powód bulwersuje
  3. Protest w centrum Warszawy. Ranni policjanci, uszkodzone radiowozy, kilkudziesięciu zatrzymanych
  4. Jest najnowszy komunikat ratusza. Nie wszystkie dzieci wrócą do żłobków
  5. Sieć 5G wystartuje za kilkadziesiąt godzin. Obejmie duże miasta, co się zmieni?
  6. A więc jednak, minister podała przybliżoną datę wyborów prezydenckich. "Trudne, ale nie niemożliwe"
Ogród Botaniczny będzie czynny, ale pod pewnymi obostrzeniami. Znamy datę otwarciaOgród Botaniczny będzie czynny, ale pod pewnymi obostrzeniami. Znamy datę otwarciaCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News