Ratusz wprowadza bezpłatne parkowanie. Tylko dla pewnej grupy

Autor Karolina Kraushar - 28 Kwietnia 2020
Bezpłatne parkowanie dla kolejnych pracowników służby zdrowiaŹródło: Wikipedia, Adrian Grycuk, CC

Od 28 kwietnia z bezpłatnego parkowania mogą korzystać kolejne grupy pracowników medycznych. Do personelu szpitali i pogotowia dołączyła kadra placówek leczniczych, domów opieki społecznej oraz NFZ i sanepidu. Ratusz tłumaczy, że takie udogodnienia miasto jest w stanie wprowadzić dzięki utrzymaniu opłat dla pozostałych użytkowników płatnych parkingów. | www.wawinfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Warszawy

Bezpłatne parkowanie dla pracowników medycznych

Od 27 marca uprawnienia do bezpłatnego parkowania przysługują pracownikom szpitali i stacji pogotowia, którzy mają bezpośredni kontakt z pacjentem. Do 28 kwietnia takie uprawnienie otrzymało około 1,7 tysiąca osób. Ratusz stale analizuje stopień zapełnienia strefy płatnego parkowania. - Znaczna część miejsc jest zajęta przez pojazdy posiadające abonament mieszkańca, w związku z tym pula miejsc dostępnych dla pozostałych użytkowników jest mniejsza. Jednak dzięki utrzymaniu opłat dla pozostałych kierowców, możemy uprzywilejować grupy użytkowników najbardziej tego potrzebujące - mówi Karolina Gałecka z Urzędu m.st. Warszawy.

Kolejni pracownicy zwolnieni z opłat

Po przeprowadzonych analizach i pomiarach, ratusz zdecydował się zwolnić z opłat pozostałych pracowników placówek leczniczych, domów pomocy społecznej, a także placówek NFZ i sanepidu. - Warunkiem jest lokalizacja placówki w obrębie SPPN. Praca i mobilność tych osób jest szczególnie ważna dla funkcjonowania miasta i bezpieczeństwa mieszkańców w czasie epidemii - podkreśla Karolina Gałecka. Zgodnie z zarządzeniem prezydenta listę osób i pojazdów upoważnionych do bezpłatnego korzystania z parkingu przygotowują kierownicy placówek.

Zmiany w parkowaniu

To nie jedyna zmiana dotycząca parkowania wprowadzona w związku z epidemią koronawirusa. - W trosce o zdrowie pracowników kontrola opłat jest prowadzona wyłącznie zdalnie, za pomocą pojazdów wyposażonych w kamery. Zdalnie można również wyrobić lub przedłużyć abonament mieszkańca - informuje Karolina Gałecka. Miasto zapewnia również, że operator sieci parkometrów prowadzi dezynfekcję urządzeń i przypomina, że za parkowanie można zapłacić bez używania parkomatów. Jest to możliwe przy użyciu aplikacji mobilnej SkyCash, wiadomości SMS, kodów USSD lub komend telefonicznych IVR.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News