Baza karetek w Warszawie w kwarantannie. Pogotowie pojechało do pacjenta, nie dostali informacji o koronawirusie

Autor Mateusz Dolak - 16 Marca 2020
KaretkaŹródło: Malopolski Urząd Wojewódzki (zdj. ilustracyjne)

Baza karetek na Ursynowie jest zamknięta, ponieważ pogotowie pojechało do zarażonego pacjenta. - Nie było informacji w zgłoszeniu telefonicznym, że jest zarażony - powiedziała w rozmowie z Wawa Info Elżbieta Weinzieher, rzeczniczka warszawskiego pogotowia ratunkowego.

Kwarantanna

Trzy zespoły ratownicta medycznego ze stacji przy Jastrzębowskiego na Ursynowie zostały uwięzione z powodu kwarantanny. - Jeden z nich mógł mieć kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. Zostali wezwani do pacjenta. Ze zgłoszenia nie wynikało, że może być zarażony, dlatego nie mieli strojów ochronnych. Na miejscu okazało się zupełnie inaczej - stwierdziła Elżbieta Weinzieher i dodała, że o zdarzeniu natychmiast powiadomiono sanepid. - Ze względów bezpieczeństwa zamknięto bazę karetek. Czekamy na wyniki tego pacjenta. W kwarantannie przebywa jedna ekipa specjalistyczna, dwie podstawowe i pozostały personel stacji - dodała rzeczniczka pogotowia.

Koronawirus w Polsce

Do poniedziałku do godziny 13 w Polsce wykryto 150 przypadków zarażenia koronawirusem. Pierwszy pojawił się 4 marca u mężczyzny, który przyjechał z Niemiec. Pacjent trafił do szpitala zakaźnego w Zielonej Górze. Do poniedziałku, obecność koronawirusa wykryto u pacjentów w 14 województwach. Ani jednego przypadku nie potwierdzono badaniami w kujawsko-pomorskim i podlaskim. W piątek Główny inspektor Sanitarny poinformował o 13 osobach, które wyzdrowiały. Trzy osoby zmarły.

Instruktorka tańca zarażona koronawirusem, szkoła poszukuje jej uczniów. Instruktorka tańca zarażona koronawirusem, szkoła poszukuje jej uczniów. "Ludzie pukali się w czoło na mój widok"Czytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emerytury zawieszone przez stan epidemiczny? ZUS i Poczta Polska zabrały głos, już wszystko jasne
  2. Biedronka i Lidl dadzą premię pracującym podczas kwarantanny. Kwota wprawia w osłupienie, ryzykowalibyście?
  3. Mieszkańcy Warszawy wspierają lekarzy w obliczu pandemii. "Wytrwałości, trzymajcie się"
  4. Tramwaj potrącił pieszego na rondzie "Radosława". Składy na objazdach
  5. Koronawirus. Straż Pożarna w Grodzisku Mazowieckim zamknięta, 12 strażaków utknęło w jednostce
  6. Druzgocące zdjęcie z polskiego sklepu. Zachowanie klientki nie mieści się w głowie
Wydzielone strefy w miejskich autobusach. Nieodpowiedzialni pasażerowie zrywają taśmy zabezpieczająceWydzielone strefy w miejskich autobusach. Nieodpowiedzialni pasażerowie zrywają taśmy zabezpieczająceCzytaj dalej

Następny artykuł