Bank Światowy przekazał niepokojące informacje. Ostrzeżenia płyną z każdej strony

Autor Alicja Guz - 9 Czerwca 2020
pieniądzeŹródło: Pixabay

Bank światowy ostrzega, że panująca pandemia koronawirusa może doprowadzić do największego od 1870 roku kryzysu gospodarczego. Zgodnie z raportem Baku Światowego w najgorszym przypadku PKB w 2020 r. może spaść aż o 8 procent. Wywołany przez koronawirus kryzys gospodarczy może skutkować gwałtownym wzrostem ubóstwa na całym świecie. Na Wawa Info pisaliśmy, że kryzys dał się już odczuć w Warszawie.

Kryzys w Warszawie

Na Wawa Info pisaliśmy już, że Warszawa ucierpiała z powodu pandemii koronawirusa. Warszawie brakuje pieniędzy, ponieważ z powodu kryzysu zmniejszyły się dochody budżetu miasta. W związku z tym władze Warszawy podjęły decyzję o zablokowaniu planowanych wydatków budżetowych. Blokada ta będzie obowiązywała do końca roku budżetowego, a łączna kwota zablokowanych, planowanych wydatków wyniesie 345 484 411 zł.

Kryzys w gospodarce światowej

Ale nie tylko stolicę Polski czekają problemy. Z szacunków Banku Światowego wynika, że w 2020 roku gospodarka światowa skurczy się o 5,2 procent. Oznacza to, że czeka nas największa recesja od 80 lat. W swoim raporcie Bank Światowy przekazał, że liczba krajów, które osiągnął straty, będzie tak duża, że skala kryzysu będzie najgorsza od 150 lat.

Dzisiaj grzeje:
1. Afera na maturze 2020. Czy temat rozprawki z polskiego wyciekł?
2. Rekordowa premia od BNP Paribas. Do wzięcia 400 zł

Koronawirus będzie przyczyną ubóstwa na całym świecie

Ceyla Pazarbasioglu, wiceprezes grupy Banku Światowego ds. sprawiedliwego wzrostu, finansów i instytucji twierdzi, że panująca epidemia koronawirusa może doprowadzić 70-100 milionów ludzi do skrajnego ubóstwa. Zgodnie z raportem Baku Światowego w najgorszym przypadku PKB w 2020 r. może spaść aż o 8 procent. Z kolei najlepszy scenariusz przewiduje recesję wynoszącą ponad 3 procent.

Poprawa sytuacji gospodarczej w 2021 roku?

Według przewidywań Banku Światowego w 2021 roku nastąpi odbicie gospodarcze przy wzroście na poziomie 4,2 procent. Jednak nadal istnieje ryzyko, że druga fala pandemii koronawirusa może jeszcze bardziej pogłębić kryzys gospodarczy.

Uwaga, nawałnice nie odpuszczą. IMGW wydało pilny alert. Może być niebezpiecznieUwaga, nawałnice nie odpuszczą. IMGW wydało pilny alert. Może być niebezpiecznieCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Macie konto w PKO BP, czy Santanderze? Banki wydają ostrzeżenia, pieniądze znikają z kont a oszuści są coraz bardziej przebiegli
  2. Patogwiazda Fame MMA dodała nowe, półnagie zdjęcie. Komentarze są jednoznaczne, zdjęcie tylko dla dorosłych
  3. Kampania prezydenta Warszawy nabiera tempa. Trzaskowski przedstawił hasło wyborcze
  4. Karetka na sygnale potrąciła dziecko. Do sieci wyciekło wideo. Straszne
  5. Porażająca wizja jasnowidza Jackowskiego. Niedługo się zacznie, będzie bardzo duże
  6. Lekarze zobaczyli twarz noworodka tuż po porodzie i pobledli. Wyjątkowo rzadki widok, ma twarz 80-latka
Matura 2020. Kiedy matury? Sprawdź oficjalny harmonogram maturMatura 2020. Kiedy matury? Sprawdź oficjalny harmonogram maturCzytaj dalej

Następny artykuł