Bank wydał pilne ostrzeżenie. Sytuacja jest bardzo poważna, można stracić wszystkie pieniądze

Autor Karolina Kraushar - 19 Sierpnia 2020
Bank ostrzega przed oszustwemŹródło: Pixabay

Bank ostrzega przed przestępcami, którzy podszywają się pod popularną platformę oferującą filmy oraz seriale. mBank wydał komunikat oraz wysłał swoim klientom wiadomość o czyhającym na nich niebezpieczeństwie. Uważaj, możesz stracić wszystkie swoje oszczędności znajdujące się na koncie.

Bank ostrzega przed oszustwem

Bank alarmuje, aby nie dać się złapać cyberprzestępcom, którzy rozsyłają fałszywe wiadomości w imieniu popularnej platformy internetowej, oferującej dostęp do seriali oraz filmów. Oszuści przesyłają komunikaty informujące o nieuiszczeniu opłaty abonamentowej, co spowodowało zawieszenie przez platformę subskrypcji. Oczekują, że nieświadomy niczego użytkownik poda dane swojej karty płatniczej na stworzonej przez przestępcę nieprawdziwej stronie. mBank informuje, że udostępnienie numeru karty płatniczej, jej daty ważności oraz kodu CVV2, umożliwi cyberprzestępcy korzystanie ze środków znajdujących się na koncie oraz dokonywania płatności w Internecie.

Dzisiaj grzeje:
1. Media obiegła smutna informacja. Nie żyje "Grażka"
2. Kierowcy mają się czego obawiać, wraca mandat za brak maseczki w aucie. Bardzo łatwo możesz go dostać

Fałszywa wiadomość

Wiadomość, którą wysyłają cyberprzestępcy, brzmi następująco: "Nie udało nam się autoryzować płatności za kolejny cykle rozliczeniowy abonamentu, dlatego zawiesiliśmy Twoje członkostwo. Twoja obecna subskrypcja jest jednak aktywna do momentu jej wygaśnięcia. Oczywiście chcielibyśmy, abyś wrócił do nas. Dlatego, wystarczy kliknąć przycisk zrestartuj członkostwo, aby zaktualizować swoje dane i kontynuować oglądanie wszystkich najlepszych filmów programów telewizyjnych". Po kliknięciu w pojawiającą się opcję "Zrestartuj swoje członkostwo", na stronie pojawia się fałszywy panel do logowania. Następnie po zalogowaniu oszuści proszą o podanie danych karty, czyli jej numeru, daty ważności oraz kodu CVV.

mBank przypomina

Bank przypomina, aby zawsze potwierdzać telefonicznie z nadawcą wiadomości niecodzienne prośby o zalogowanie i przesłanie środków oraz sprawdzanie, czy adres strony, gdzie umieszczamy swoje dane, jest prawidłowy. Instytucja apeluje, aby nigdy nie logować się do serwisów za pomocą linków, które zostały podane w wiadomości mailowej oraz nieużywanie tego samego hasła na różnych portalach.

CKE zapowiada zmiany. Wielu uczniów będzie zadowolonychCKE zapowiada zmiany. Wielu uczniów będzie zadowolonychCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Były dziennikarz TVP usłyszał straszne zarzuty. Najnowsze doniesienia wstrząsnęły opinią publiczną
  2. Mandat za brak maseczki w samochodzie powraca. Grozi nawet jeśli jedziesz z bliskimi
  3. Krzysztof Penderecki zmarł w marcu, nadal nie został pochowany. Powód wielu może zaskoczyć
  4. Ogromny problem dla warszawiaków. Niepokojąca sytuacja w stolicy, może być źle
  5. Od września bardzo duże zmiany w Polsce. Przed chwilą ujawniono co ministerstwo chce zmienić w związku z koronawirusem
  6. Brat cioteczny potwierdził. Sytuacja trwa już od dawna, chodzi o zdrowie Kaczyńskiego
Media obiegła smutna informacja. Nie żyje Media obiegła smutna informacja. Nie żyje "Grażka"Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News