Awaria zasilania na kolei w Warszawie. Pociągi stanęły

Autor Mateusz Dolak - 16 Lutego 2020
Awaria na koleiŹródło: PKP PLK

Wysiadło zasilanie w urządzeniach sterowania ruchem kolejowym w Wawrze. Przez ponad 30 minut były utrudnienia w kursowaniu pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich.

Problemy w Wawrze

- W związku z usterką infrastruktury kolejowej w rejonie stacji Warszawa Wawer, występują opóźnienia w kursowaniu pociągów SKM S1 i KM R7 - poinformował w komunikacie stołeczny ratusz. Jak udało nam się ustalić, problemy spowodowane były awarią zasilania. - Usterka dotyczyła urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Doszło do niej około godziny 16.45, o 17.15 została już naprawiona, a o 18.10 przywrócono rozkładowe kursowanie pociągów - powiedział Karol Jakubowski, rzecznik PKP PLK i dodał, że problemy dotyczyły tylko pociągów lokalnych. - W tej chwili w całej Polsce jeździmy zgodnie z rozkładem - zapewnił przed 19 Jakubowski.

Problemy na kolei nie mają związku z awarią i pożarem w Elektrociepłowni Siekierki. W niedzielę około godziny 17 zapaliła się przekładnia w jednej z rozdzielni. W okolicy przez kilkadziesiąt sekund nie było prądu. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Tragedia w Bukowinie Tatrzańskiej. Znamy datę pogrzebu rodziny z WarszawyTragedia w Bukowinie Tatrzańskiej. Znamy datę pogrzebu rodziny z WarszawyCzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to nowy portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykuł