Niedopuszczalny dramat. Gigantyczna awaria, tysiące mieszkańców odciętych od wody

Autor - 14 Sierpnia 2020
Awaria wodociągów w WarszawieŹródło: kaboompics pixabay.com

Awaria wodociągów w Alejach Jerozolimskich mocno dała się we znaki mieszkańcom Piastowa, Michałowic, Ursusa i Pruszkowa. Przez wiele godzin byli odcięci od wody. Niestety, problem okazał cięższy do rozwiązania niż zakładano.

Awaria wodociągów sprawiła, że tysiące osób zostało odciętych od wody. Już w czwartek Aleje Jerozolimskie na skrzyżowaniu z ulicą Popularną zostały zalane. Woda sięgała kolan, okoliczne biurowce musiały się zmagać z problemem podtopionych parkingów. Gdy udało się opanować sytuację okazało się, że problem jest o wiele poważniejszy, bo doszło do awarii magistrali wodociągowej.

- Sytuacja okazała się bardziej skomplikowana niż wcześniej przypuszczaliśmy. Pęknięcie jest wzdłuż spodu magistrali i ma 10 metrów długości - opisał Marek Smółka, rzecznik prasowy MPWiK.

Dopiero około godziny 14:00 14 sierpnia udało się nieco opanować sytuację. Mimo to awaria nadal stanowiła poważny problem, z którym walczono aż do godziny 16:00. Samo usunięcie usterki to nie wszystko.

- Potem czeka nas jeszcze test ciśnieniowy, następnie płukanie wodociągu i dopiero w trzeciej fazie przywracanie ciśnienia w sieci wodociągowej. - powiedział Smółka w rozmowie z portale TVN Warszawa.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News