Awantura zakończyła się zabójstwem. Tragiczne zdarzenie w hostelu pracowniczym na Mazowszu

Autor Kamil Matuszak - 5 Lutego 2021
PolicjaŹródło: Marek BAZAK/East News

W Żabiej Woli, w powiecie grodziskim, doszło do awantury, która zakończyła się tragedią. W hostelu pracowniczym pokłóciło się dwóch mężczyzn. Jeden nie żyje, drugi usłyszał zarzut zabójstwa.

Awantura doprowadziła do tragedii

W hostelu pracowniczym w Żabiej Woli (powiat grodzki) doszło do awantury pomiędzy dwoma mężczyznami. Policja poinformowała, że jeden z nich nie żyje, drugi został przewieziony do szpitala, po czym usłyszał zarzut zabójstwa.

W piątek Katarzyna Zych z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim poinformowała, że pod koniec stycznia mundurowi musieli podjąć się interwencji w hostelu pracowniczym w miejscowości Żabia Wola. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że pomiędzy mieszkańcami budynku doszło do awantury.

Rany klatki piersiowej

W jednym z pokojów zamieszkiwanych przez mężczyzn policja znalazła nieprzytomnego mężczyznę z ranami klatki piersiowej. Wezwany został zespół ratownictwa medycznego, ale twierdził on zgon 42-latka. W kolejnym pokoju funkcjonariusze znaleźli kolejnego z mężczyzn, który również wymagał interwencji medyków, ze względu na odniesione rany.

- Na miejscu okazało się, że w jednym z pomieszczeń jest nieprzytomny mężczyzna z krwawiącymi ranami w okolicy klatki piersiowej. Wezwany natychmiast zespół ratownictwa medycznego stwierdził zgon 42-latka. W innym pokoju policjanci zastali drugiego z mężczyzn, który brał udział w zdarzeniu. 52-latek z widocznymi ranami na ciele potrzebował pomocy medycznej i trafił do szpitala - podała Katarzyna Zych.

Policjanci uratowali kobietę, która chciała popełnić samobójstwo. W ostatniej chwili odwiedli ją od tego zamiaruPolicjanci uratowali kobietę, która chciała popełnić samobójstwo. W ostatniej chwili odwiedli ją od tego zamiaruCzytaj dalej

Mężczyźni byli pod wpływem alkoholu

Policja poinformowała również, że obaj mężczyźni byli narodowości ukraińskiej i w chwili zdarzenia znajdowali się pod wpływem alkoholu. Nie wiemy jednak kiedy i w jakich ilościach go spożyli. Gdy stan podejrzanego o zabójstwo 52-latka pozwolił na wykonanie czynności z jego udziałem, został przesłuchany.

- Usłyszał zarzut zabójstwa. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Zastosowany środek zapobiegawczy będzie wykonywany w areszcie śledczym w warunkach szpitalnych – podała policjantka z KPP w Grodzisku Mazowieckim.

Za zabójstwo grozi kara nawet dożywocia.

Do podobnej sytuacji doszło kilka dni temu w ośrodku psychoterapii w Rasztowie (powiat wołomiński). Policja podejrzewa o morderstwo 79-letniego pacjenta jego współlokatora. Sprawę bada obecnie prokuratura.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, tvn24.pl
zdjęcie główne ilustracyjne: eastnews.pl

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News