Rafał Trzaskowski wydał nagły apel. Chodzi o jeden z sektorów

Autor - 30 Kwietnia 2020
apelŹródło: Wikimedia Commons (CC 2.0)/European People's Party

Apel o pomoc opublikował na swoim Twitterze Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy prosi o wsparcie dla instytucji kultury. W zamieszczonym poście zwraca uwagę na to, jak ważne jest dla społeczeństwa życie kulturalne. Prosi rząd o uwzględnienie w następnej tarczy antykryzysowej środków dla sektora artystycznego. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Trzaskowski prosi o wsparcie

W zamieszczonym w czwartek poście prezydent miasta zwraca się do ekipy rządzącej o otoczenie troską sektora artystycznego. W materiale wideo przypomina o roli, jaką odgrywa dla społeczeństwa. Według Trzaskowskiego odpowiednio dofinansowane ośrodki artystyczne mają niebagatelny wpływ na nowoczesną gospodarkę, która potrzebuje ludzi kreatywnych. - Teatry, kina i galerie, organizacje pozarządowe i grupy twórcze, niezależni twórcy i artyści - wszyscy oni z dnia na dzień musieli zawiesić albo zmienić charakter swojej działalności. - powiedział Trzaskowski. - Instytucje kultury zostały odcięte od wpływów z biletów - dodaje.

Dzisiaj grzeje:
1. Powstała mapa koronawirusa na Mazowszu. Liczba chorych w Warszawie inna niż myślałeś
2. Od wtorku za przekroczoną prędkość nawet 2735 zł mandatu. Kolejne 500 zł możesz zapłacić w Niemczech za drobnostkę

Apel do rządu

Rafał Trzaskowski zwraca uwagę, że samorządy robią co w ich mocy, aby nie dopuścić do zamknięcia się tych instytucji. Jednak podkreśla, że główny ciężar zmagań o ich przetrwanie powinien wziąć na siebie rząd. - Jako miasto wspieramy instytucje kultury tak, jak możemy - zapewnia prezydent. - Nie ma jednak wątpliwości, że potrzebne jest jeszcze większe wsparcie - przede wszystkim zaangażowanie państwa - podkreśla.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wznowiono poszukiwania 3,5-letniego Kacperka. Niestety, nadeszła zła wiadomość
  2. Poznaliśmy płeć dziecka Lewandowskich? Znajoma pary się wygadała, nikt się nie spodziewał
  3. Kolejna grupa zwolniona z noszenia maseczek. Minister Zdrowia zapowiedział na konferencji
  4. Tajemniczy komunikat na stronie wodociągów. Czy bakteria jest niebezpieczna?
  5. Mężczyzna chciał zarobić i pozbyć się kłopotu. Nie wyszło, będzie miał jeszcze większy problem
  6. Duda wydał nagłe oświadczenie podczas konwencji. Chce dać kolejne pieniądze Polakom za darmo
Trzaskowski: przedszkola i żłobki w Warszawie nie zostaną otwarteTrzaskowski: przedszkola i żłobki w Warszawie nie zostaną otwarteCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News